Ľúb ma ako Funkiez

Ľúb ma takú, spieva Sasha Okálová zo skupiny Funkiez v novej skladbe, ktorá oslavuje ženskú prirodzenosť. Text skladby má na konte samotná speváčka, ktorá ženy vyzýva, aby v snahe zapáčiť sa, nemenili svoje telo ani dušu. Po prvýkrát v histórii má kapela k novinke aj unikátny animovaný klip.

Pieseň vznikla počas obdobia, kedy sme ako kapela pociťovali obrovské prázdno a žiadalo sa nám niečo vytvoriť, aby sme náhodou nezabudli, že pre hudbu žijeme. A keďže sme sa nemohli stretávať, vznikal song korešpondenčne. Náš ex-klávesák Martin Ferenčík vymyslel základný motív, ktorý poslal Sashi a ju okamžite napadla doňho melódia, potom text a skladba bola viacmenej na svete, opisuje proces tvorby kapelník Funkiez Robo Rist.

Žijeme dobu, kedy sú nám ženám podsúvané rôzne vzory, často úplne nesprávne. Máme pocit, že musíme vyzerať ako tá alebo oná, lebo to je teraz hot. Chceme byť dokonalé, chceme sa páčiť. A pritom zabúdame na to, že najkrajšie na nás je práve to, čo je prirodzené, a to nemyslím len fyzicky, ale aj duševne. Navyše, meniť sa kvôli niekomu a ísť tak proti sebe, to nikdy nemôže dopadnúť dobre. Keď s niekým tvoríme pár, tak preto, lebo ho milujeme a chceme ho takého, aký je. V zdravom vzťahu nechcú partneri toho druhého meniť, prezradila speváčka a textárka Sasha Okálová.