Prezidentka láka druhým trailerom

30. júna sa v kinách objaví nová romantická komédia Prezidentka, ktorú podľa vlastného scenára nakrútil český režisér Rudolf Havlík. Hlavu štátu v nej stvárni Aňa Geislerová, jej muža snov Ondřej Vetchý a úlohu poradcu Juraj Loj.

Film je príbehom prezidentky Kataríny Čechovej, ktorá má za sebou rok v úrade. Je zahltená prácou a program má každý deň nabitý na prasknutie. Občas by si chcela nerušene oddýchnuť bez pozornosti celej republiky. Tvorcovia predstavili k filmu druhý trailer.

A tak sa Katarína jedného dňa sa odhodlá k riskantnému kúsku. Vezme si parochňu a v dokonalom prezlečení sa v noci potajomky vytratí zo svojho sídla. Nočné dobrodružstvo inkognito medzi bežnými ľuďmi sa jej zapáči. Chceli by ste, aby sa nefiltrovalo každé vaše slovo. Chceli by ste, aby okolo vás na chvíľu nebol dav ľudí. Tomuto pocitu úplne rozumiem, hovorí k postave česká herečka Aňa Geislerová.

Prezidentka sa zoznamuje so sochárom Petrom, kvôli ktorému sa do mesta vydáva každú noc. Peter nemá ani potuchy, kto okúzľujúca žena, do ktorej sa zamiloval, v skutočnosti je. Situácia sa však vymkne spod kontroly a prezidentkine nočné výlety sa prevalia. Katarína sa musí snažiť, aby si vybojovala právo na lásku, ktorá jej patrí rovnako ako každému inému človeku na svete.