Instinct debutujú albumom Na inzerát

Skupina Instinct sa zviditeľnila minulý rok vďaka hosťovaniu na turné skupiny Elán. Hrá vlastnú tvorbu a len pre ich debutový album Na inzerát, ktorý vychádza v týchto dňoch si požičala hit Vaša Patejdla Zlodej slnečníc.

Slovensko-česká skupina žijúca v Prahe a spievajúca v slovenčine sa spoznala na inzerát, čo ich inšpirovalo k názvu ich debutového albumu. Ich skladby Na život a na smrť a Medzitým sme mohli počuť dlhšie v slovenskom éteri a nechýbajú ani na albume spolu s novinkou Zlodej slnečníc. Každá pieseň na albume má jedinečný príbeh od okamžiku, keď vznikol prvý tón až po finálnu podobu nahrávky alebo videoklip, vysvetľuje Miro Maršík a naráža tak aj na komplikácie, ktoré nahrávanie albumu sprevádzali. Patrila medzi ne aj kompletne vykradnutá skúšobňa na začiatku tohto roka.

Na piesňach spolupracovali aj textári Ľuboš Zeman (Elán) a Daniel Hevier (Team, IMT Smile). Album vznikal v produkcii Randyho Gnepu (Nocadeň, Katarína Knechtová, Lina Mayer), Ondřeja Žatkuliaka a Ecsona Waldesa.

Instinct hrá v zložení Lukáš Ciho (spev), Miro Maršík (gitara), Ondřej Simon (bicie) a Martin Havelka (basgitara). Pre všetkých členov je vydanie debutového albumu splnený sen.  Náš album je symbolom toho, že nič nie je nemožné. Je to začiatok dlhej cesty a poslania, ktoré máme, hovorí Lukáš CihoOndřej Simon dodáva: Aj keby toto mal byť náš prvý a posledný album, tých šesť rokov stálo za to. Som si ale takmer istý, že týmto albumom zďaleka nekončíme.

ZOZNAM SKLADIEB:
Intro
Medzitým
Na život a na smrť
Valčík s ilúziou
Hviezda večera
Zázrak
Dozadu
Na púšti
Zlodej slnečníc
Žiadne zmeny
Človek