Dokument Karel vychádza na DVD

Po uvedení v kinách a televíziách sa konečne dostáva úspešný celovečerný dokument Karel na DVD. Film prináša ojedinelý pohľad do súkromia a do duše najpopulárnejšieho českého speváka. Spoveď na samom sklonku života pútavo dopĺňajú zábery mladučkého umelca v čase štartu jeho hudobnej kariéry.

Renomovaná režisérka Olga Malířová Špátová natáčala s Karlom Gottom celý jeden rok a vďaka jeho úprimnej otvorenosti vznikol veľmi osobný až intímny pohľad na život slávneho speváka, aký sa doposiaľ širokej verejnosti ani jeho skalným priaznivcom nenaskytol. Zároveň v ňom nechýba Gottov nadhľad a osobitý humor.

V spomienkach sa Karel Gott vracia i prostredníctvom archívnych záznamov až do detstva, do školských rokov a obhliada sa i za svojou bohatou hudobnou kariérou. Nechýbajú zábery z koncertov, turné a vystúpení i zo stretnutí s milovaným publikom. Celovečerný dokument Karel je to, čomu sa hovorí filmový pomník. Vystavaný s obdivom, úctou a láskou z pevného, kvalitného materiálu, skvelo zachytáva slávnu éru Karla Gotta v českých dejinách.

Film sa teraz dostáva na DVD rozšírený oproti pôvodnej stopáži o 46 minút. Tieto vzácne zábery zachytávajú momenty, kedy sa Karel Gott stretával so svojimi priateľmi a hudobnými kolegami, ale nahliadneme i do súkromia jeho rodiny. DVD s filmom Karel vydáva Karel Gott Agency v spolupráci s Bontonfilmom a Supraphonom. K dokumentu Supraphon vydal CD soundtrack, ktorý vyšiel tiež na troch vinylových LP platniach. Jedinečnú kariéru Karla Gotta mapuje i ním napísaná kniha Má cesta za štěstím.