Druhý trailer k Bessonovej novinke je vonku

V júli 2017 predstaví Luc Besson svoj nový film Valerián a mesto tisícich planét, ktorý má medzinárodné hviezdne obsadenie. V hlavných úlohách sa predstavia Dane Dehaan, Cara Delevingne, Clive Owen, Rihanna, Kris Wu, John Goodman a Ethan Hawk. Toto dobrodružstvo plné predstavivosti a akčných scén vás zavedie do toho najzaujímavejšieho vesmíru, ktorý bol doposiaľ stvorený. Nedočkaví fanúšikovia sa konečne dočkali sľubovaného druhého filmového traileru, ktorý mal premiéru 29. marca, teda dnes – popoludní.

Pôvod príbehu
Komiksový seriál, ktorý vytvorili Pierre Christin a Jean-Claude Mézières, debutoval v časopise Pilote v roku 1967. Východiskom komiksu je galaktické impérium, ktoré v 28. storočí ochraňuje všetok čas a priestor. Dve hlavné postavy, Valerián a Laureline, sú vesmírni agenti, ktorí cestujú časom a spoločne ochraňujú vesmír. V priebehu svojich dobrodružstiev sa stretnú s mnohými mimozemskými národmi a musia čeliť mnohým nebezpečenstvám, pričom všetku ilustráciu zabezpečil J.-C. Mézières. Seriál Valerian vychádzal 43 rokov a je celý zviazaný do 21 zväzkov. Budúci rok oslávi 50. výročie, v júli 2017 príde i na plátna kín celovečerný film na motívy komiksu.

Sen z detstva Luca Bessona sa stáva realitou
Keď mal Luc desať rokov, zamiloval sa do komiksového príbehu o Valeriánovi a Laureline. Po viac ako 45 rokov môže konečne svoj sen z detstva zrealizovať. Režisér, ktorý stojí za takými snímkami ako sú Piaty element, či Lucy, uviedol: Tento film som chcel sfilmovať už dávno, ale musel som počkať, kým technológia dobehne moju predstavivosť. Jean-Claude Mézières, tvorca komiksu Valerian, so mnou spolupracoval na filme Piaty element a celú dobu sa ma pýtal, prečo nesfilmujem príbeh komiksu Valerian? Vždy som mu odpovedal, že nemôžem, pretože v celom komikse je iba asi desať, dvadsať ľudských postáv, všetci ostatní sú mimozemšťania. Keď som videl film Avatar, všetko sa pre mňa zmenilo. Od tej chvíle som vedel, že moje možnosti nemajú žiadne hranice.

Filmový príbeh
Valerián (Dane DeHaan) and Laureline (Cara Delevingne) sú špeciálni vládni agenti v ľudských teritóriách, ktorí kontrolujú dodržiavanie poriadku naprieč svetom. Valerián sa však nechá uniesť viac než profesionálnym prístupom ku svojej kolegyni a to túžbou po romániku. Laureline poznajúc jeho pestrú minulosť a uznávajúc tradičné hodnoty ho odmieta. Na základe rozkazu veliteľa (Clive Owen) sú odvelení na misiu do dych berúceho medzi galaktického mesta Alpha. Je to rozpínajúca sa metropola, ovplyvnená tisíckami rôznych špecifík zo všetkých štyroch strán sveta. 17 miliónov obyvateľov Alphy prispieva svojim talentom, umom, technológiami k dobru pre všetkých. Nanešťastie, nie každý z Alphy uznáva tie isté hodnoty , v skutočnosti neviditeľné sily tvrdo pracujú na tom, aby dostali ľudstvo do veľkého nebezpečenstva.