Hviezdy českého muzikálu zažiaria v Kráľovne zo Sáby

Daniel Hůlka (Kráľ Šalamún) v hlavnej úlohe muzikálu Sibyla, kráľovná zo Sáby

Výpravný historický muzikál z pera Košičana Mira Procházku bude uvedený 15. februára 2017 v bratislavskej Inchebe. V jedinečnom predstavení budú hosťovať hviezdy českej muzikálovej scény Daniel Hůlka, či Ilona Csáková. Zhruba rok po pražskej premiére a úspešnom uvádzaní v divadle Hybernia zavíta predstavenie aj na Slovensko.

Muzikál Sibyla, kráľovná zo Sáby mal svoju premiéru 17. marca 2016 v pražskom divadle Hybernia. Prípravy na tento muzikál sa však začali už v roku 2013. V značnom predstihu sa v obci Kechnec pripravovali zábery do úvodnej overtúry muzikálu. „V tomto prípade ide o príchod karavány za šalamúnom do Jeruzalema. Muzikál bude multimediálny, keďže Sibyla mala rôzne proroctvá a tie spracúvame na historickej báze,“ povedal v tom čase autor hudby, libreta aj textov Miro Procházka.

Príbeh muzikálu vychádza zo Starého zákona, hoci historici sa v názore na existenciu samotnej Sibyly rozchádzajú. Sibyla prichádza do Jeruzalema za kráľom Šalamúnom, ktorý je známy svojou múdrosťou. Dej sa opiera o vzťah kráľa Šalamúna so Sibylou, ako aj o jej vzťah s verným priateľom Pisárom, ktorý je do nej tajne zamilovaný.

O kvalite ingrediencií, ktoré sú pre takúto výpravu nevyhnutné, rozhodlo autorské zastúpenie Daniela Dvořáka, ktorý pripravil scénu, Josefa Jelínka (kostýmy) a Davida Bohuňovského (svetelný dizajn). Na projekciách je vidieť vyhnutie sa klasickým gýčovitým obrazom, a tak sa stávajú vítaným doplnením scény. Réžie muzikálu sa ujal Radek Baleš, ktorý účinkujúcich svojou pevnou rukou dokázal doviesť k naozaj atraktívnemu predstaveniu pre diváka.

Muzikál sa ani nie po roku od svojej premiéry presunie na jediné exkluzívne predstavenie do bratislavskej Incheby, v ktorej budú mať diváci možnosť vidieť v hlavnej úlohe kráľa Šalamúna speváka Daniela Hůlku. Táto úloha mu bola akoby šitá na telo a v predstavení podáva neopakovateľný výkon. V úlohe Sibyly sa predstaví Eva Burešová, ktorú aj slovenský divák pozná zo súťaže Česko Slovensko má talent (2011), a pestúnku zahrá známa speváčka Ilona Csáková.

Vstupenky na výpravný historický muzikál sú už dostupné v predajnej sieti Ticketportal.