Evelyn je na love

Režisér Karel Janák začal nakrúcať romantickú komédiu LOVEnie s Ester Geislerovou, Jakubom PrachařomEvou Kramerovou alias Evelyn. Prvá klapka padla minulý týždeň, točiť sa bude celý mesiac až do začiatku novembra. Film pôjde do kín so sloganom Hľadá sa láska, zn. Súrne!na jar 2019. Radi by sme stihli premiéru 7. marca, deň pred Medzinárodným dňom žien, prezradil odvážny plán režisér Karel Janák. Spolu s Jánom Potměšilom napísal k tejto komédii aj scenár.

Hlavná postava filmu Eliška, ktorú stvárňuje Ester Geislerová, mladšia sestra známej sestry Anny, má svadbu a čaká na svoj veľký moment. Namiesto svojho áno, ale ženích povie nie a spred oltára utečie. Našťastie má zdrvená Eliška skvelú kamarátku Paťu s jasným receptom, čo je potrebné v tejto situácii urobiť.

Ona sama strieda chlapov ako ponožky, a preto hneď založí Eliške profil na osvedčenej zoznamke. Tej to nie je príliš po chuti, ale keďže má 35 rokov, je single a má strach, aby jej neušiel vlak, vrhá sa do randenia naslepo. A pomedzi katastrofickými schôdzkami skúša nájsť novú lásku. Zároveň sa musí rýchlo presťahovať a jedinou možnosťou je bývať spoločne s nevlastným bratom, čudákom, ktorý pestuje na streche včely a ktorý ju doma ani nechce.

Svojrázneho nevlastného brata hrá Jakub Prachař, ženícha, čo utiekol spred oltára, hrá Martin Písařík, temperamentnú kamarátku stvárni slovenská komička Eva Kramerová alias Evelyn. Chápavú mamu hlavnej hrdinky hrá Veronika Žilková, ktorá počas svojho prvého dňa nakrúcania strávila nezvyčajne dlhú dobu v maskérni. Musím kvôli úlohe zmeniť farbu vlasov. Dosť dlho sme hľadali správny odtieň ryšavej farby na vlasy, aby sme čo najviac trafili farbu Ester a aby sme sa na seba s Ester vo filme podobali, prezradila Veronika Žilková. V ďalších úlohách sa predstavia Ondřej Malý, Jaroslav Plesl alebo Jana Švandová.

Pred rokmi tu Karel Janák zaviedol žáner komédií pre tínedžerov. Z tých už sú ale dospelí ľudia a rovnako tak súčasní hrdinovia Karlovho filmu. To, čo zostáva, je hľadanie lásky vo všetkých jej podobách a s tým spojená zábava pre divákov, hovoria zhodne producenti filmu Vojtěch Frič a Ondřej Kulhánek.