Film Europe spúšťa nové kanály

V deň štátneho sviatku, 17. novembra 2016, v Deň boja za slobodu a demokraciu a v deň 5. výročia úspešného spustenia Film Europe Channel HD, odštartovali dva nové tematické televízne kanály. Spoločnosť spustila Festival Cinema Channel a kanál Československo HD.

Festival Cinema Channel je prvým tematickým filmovým kanálom v HD, ktorý ponúkne špičku svetovej festivalovej kinematografie a je odrazom úspešného festivalového kino projektu Be2Can – prehliadky ocenených filmov z troch najväčších filmových festivalov v Benátkach, Berlíne a Cannes. Festival Cinema Channel vysiela od 22:00 do 4:00 a každý týždeň prináša starostlivo vybraný Film týždňa. Celkovo to bude 52 premiér ročne. V týždni po 17. novembri prinesie vynikajúcu ruskú drámu Andreja Zvjaginceva Leviatan, milovníkom výnimočného artového filmu spríjemníme predvianočné obdobie kolekciou filmov Paola Sorrentina, v ktorej nebude chýbať oscarový klenot Veľká nádhera. Festival Cinema Channel prinesie tieto a ďalšie filmy v českej a slovenskej televíznej premiére.

Československo HD vysiela denne od 10:00 do 22:00 filmy, dokumenty a hudbu Československa z rokov 1918–1992. Československo HD spadá do kategórie vintage quality TV, ktorá archívny materiál uvádza v rozlíšení HD. Jej program tvoria menej známe filmy a dokumenty. Časť z nich budú mať diváci možnosť vidieť v televízii vôbec po prvýkrát. Kultúrnym prínosom projektu Československo HD je uvedomenie si spoločenského a historického kontextu a oživenia archívnych materiálov. Plnoformátové televízie totiž programujú len necelých 10 % nášho audiovizuálneho dedičstva. V októbri 2018 sa Československo HD stane prvým audiovizuálnym príspevkom k oslavám 100. výročia od založenia Československa.