Film Leto s gentlemanom príde do kín na Valentína

Do kín čoskoro vstúpi nový český film Leto s gentlemanom plný známych hereckých tvárí. Romantická komédia o túžbe po slobode, neskorej láske a nádeji príde na strieborné plátno presne v deň sviatku Sv. Valentína, 14. februára.

Ako hlavní protagonisti v ústredných úlohách dvojice manželov sa predstavia Alena Antalová a Igor  Bareš. Ich dcéru stvárni speváčka Lucie Vondráčková a tajomného gentlemana Jaromír Hanzlík.

Vo vedľajších úlohách sa objavia Tereza Kostková, Ivana Chýlková, Miroslav Šimůnek, Dana Batulková, Petra Jungmanová, Yvetta BlanarovičováPavel Soukup, Arnošt Goldflam, Zdeněk Dušek, Zdeněk Žák, Miroslav Etzler, Jan Čenský, Jana Boušková či Jan Vlasák.

Všetko sú to kvalitní herci a navyše priatelia, ktorých sme s Jaromírom na svojej životnej púti pri práci stretávali. Aj kvôli nim sa oplatí prísť do kina, hovorí režisér Jiří Adamec. Som rád, že niektorí z nich prijali aj malé, jednodňové roličky, stretnutia s nimi boli veľmi príjemné, dodal zároveň i scenárista filmu Jaromír Hanzlík.

Pre oboch tvorcov bol tento film v určitom zmysle prvotinou. Pre Jaromíra Hanzlíka scénaristickou – ako sám prezrádza, týmto scenárom si splnil svoj sen. Hlavnú postavu Artura totiž vytvoril pre seba. Jiří Adamec zase prvýkrát točil celovečerný film pre kino distribúciu. Od televízneho natáčania sa to filmové líši skôr technicky. V televízii nie je na nič čas. Avšak keď točíte film, predpokladá sa, že priamo na pľaci tvoríte, vysvetlil Jiří Adamec.

Obaja producenti veria, že ich komédia zaujme predovšetkým dámske publikum. Už pri písaní scenára som myslel predovšetkým na diváčky. Uvedomil som si totiž, že portfólio filmov, ktoré sa v poslednej dobe hrajú v kinách i televíziách, tvoria prevažne detektívky, kriminálky, horory a sci-fi, ktoré väčšinou ženám príliš nevoňajú. Tak sme sa pokúsili práve pre ne natočiť voňavý film. Dúfam, že im náš film zavonia a že ich poteší, zakončil Jaromír Hanzlík, ktorý sa preslávil v 70. rokoch vďaka komédií Léto s kovbojem, na ktorú Leto s gentlemanom svojím názvom symbolicky odkazuje. Nejedná sa však o jej pokračovanie. V posledných rokoch ma ľudia na ulici zastavovali a pýtali sa, prečo už netočím filmy ako bol Kovboj. To bol jeden z impulzov, prečo som začal písať, vysvetlil herec, ktorý je s úlohou Honzu z filmu Léto s kovbojem celoživotne spätý.

Film Leto s gentlemanom sa nakrúcal v lete 2018 v stredočeských Zduchovicích a ich okolí. Do slovenských kín ho uvedie 14. februára 2019 spoločnosť Magic Box Slovakia.

Anna trávi so svojím manželom každé leto v chatovej oblasti pár desiatok kilometrov za Prahou. Sú svoji už snáď celú večnosť, takže ich manželstvo skĺzlo, ako to už býva, do rutiny a stereotypu. Dni plynú ospalo jeden za druhým. Jej muž svoj čas už dlho spravodlivo delí medzi karty s kamarátmi v krčme a výrobu modelov lodí zo zápaliek vo vnútri fliaš a jeho žena je pre neho prakticky neviditeľná. Anna si každé leto spríjemňuje na niekoľko dní pravidelnými stretnutiami s kamarátkami, ktoré za ňou do malebných stredných Čiech prichádzajú na cyklistické výlety v okolí hradu Kamýk. Jedného dňa sa v dedinke objaví muž menom Artur. Elegantný, šarmantný gentleman, ktorý je, ako všetci predpokladajú, novým majiteľom miestneho zámku. Zámok je síce skôr polorozpadnutá ruina, ale zámocký pán s ním má veľké plány. Medzi Arturom a Annou preskočí iskra. Anna zažíva pocity už dlho nepoznané. Artur je galantný a zahŕňa ju pozornosťou. Anna s ním čím ďalej častejšie uniká pred svojou životnou realitou v ústrety romantickým výletom a zážitkom.