Film Under The Silver Lake sa uchádza o Zlatú palmu

V hlavnej súťaži 71. ročníka Medzinárodného filmového festivalu v Cannes bude sedemnásť filmov, ktoré sa budú uchádzať o sošku Zlatej palmy. Jedným z nich je aj noir thriller Under The Silver Lake režiséra Davida Roberta Mitchella, ktorý na Slovensko a do Českej republiky prinesie spoločnosť Film Europe. Najväčší európsky filmový festival sa uskutoční 8. až 19. mája 2018.

Do boja o Zlatú palmu sa po prvýkrát zapojí i výrazný tvorca amerického nezávislého filmu David Robert Mitchell, režisér oceňovaného hororu Neutečieš, ktorý v canneskej hlavnej súťaži predstaví noir thriller Under The Silver Lake. Spoločnosť Film Europe prinesie aj drámu Long Day´s Journey Into Night od jedného z najväčších talentov súčasného artového filmu – čínskeho režiséra Gana Biho. Film bol zaradený do prestížnej súťažnej sekcie Un Certain Regard.

Predsedníčkou poroty tohtoročného festivalu v Cannes bude austrálska herečka Cate Blanchett, porote Un Certain Regard bude predsedať americký herec Benicio Del Toro.

Oba súťažné tituly budú uvedené na 5. ročníku prehliadky najlepších filmov z významných európskych festivalov Be2Can, ktorý sa uskutoční od 26. septembra do 2. októbra 2018. V slovenských a českých kinách sa objaví ešte v roku 2018 v rámci projektu Be2Can Distribution.