Gump beží do kín, z titulnej piesne je hit

Na začiatku šťastia je nádej a dnes po niekoľkých odkladoch konečne prichádza do slovenských kín rodinný film Gump – pes, ktorý naučil ľudí žiť. Jeho hrdinom je túlavý psík, ktorého dobrodružstvá zaujali státisíce čitateľov na stránkach českého knižného bestselleru a dojmú aj pobavia tiež publikum v kinách.

Pieseň k slovenskému uvedeniu filmu nahrala kapela Desmod v spolupráci s raperom Majselfom. Song Kométa (pre Gumpa) sa okamžite stal obrovským rádiovým hitom pár dní pred premiérou filmu sa dočkal i videoklipu, v ktorom tvorcovia predstavujú aj doteraz nezverejnené zábery z filmu.

Dostali sme ponuku spraviť citlivú skladbu, ktorá by komunikovala s filmom. Vypočul som si audioknihu o Gumpovi, dojala ma do prvých desiatich minút a súhlasil som, chváli knižnú predlohu spevák Mário Kuly Kollár z kapely Desmod. Raper Majself spomína, že netradičná spolupráca s obľúbenou kapelou bol podmienená kvalitou výsledku: Povedali sme si, že podmienkou pre vznik bude to, že sa nám spoločne podarí spraviť dobrú skladbu. A to sa, myslím, podarilo.

Okrem hereckých hviezd, akými sú Bolek Polívka, Eva Holubová, Ivana Chýlková, Karel Roden, Richard Krajčo či Patricie Pagáčová, sa vo filme objavia aj psí herci a herečky, ktorí si prešli mimoriadne ťažkými osudmi. Viacerých z nich si dokonca počas nakrúcania osvojili členovia a členky štábu. Gumpov príbeh do slovenských kín oddnes prináša distribučná spoločnosť Continental film.