Ivana Chýlková sa predstaví v novej hre Věra

Ivana Chýlková v divadelnom predstavení Věra (Foto: Václav Beran, Divadlo Studio DVA)

Vo štvrtok 12. októbra bude mať v pražskom divadle Studio DVA premiéru ironická komédia Věra z pera Petra Zelenku. V príbehu o výslní a páde ambicióznych jedincov sa v réžii Alice Nellis predstaví Ivana Chýlková. Ďalej hrajú Bolek Polívka, Martin Pechlát, Sabina Remundová, Roman Zach a mnoho ďalších.

Sondu do zábavného priemyslu a cynickej doby, ktorá pokrytecky hlása, že cynizmus už nie je v móde napísal Petr Zelenka v roku 2014 pre Jihočeské divadlo v Českých Budějoviciach. Od tej doby sa dočkala uvedenia napr. na Slovensku, vo Francúzsku či v Rumunsku.

… hra stojí a padá s hlavnou postavou, takže v divadle Studio DVA bude naozaj iná, výrazná, s dlhými prstami, ako je Ivana, hovorí k obsadeniu hlavnej postavy Ivanou Chýlkovou filmový a divadelný scenárista Petr Zelenka.

Autor v hre rozohráva s divákmi jednoduchý trik. Donúti ich sledovať hrdinku, ktorá ide takpovediac cez mŕtvoly. Ako dej postupuje odhaľuje u nej obrovské množstvo hlboko skrytého citu a humoru. Tá hlbina, v ktorej sa toto všetko nachádza, stojí za preskúmanie a robí z Věry unikátnu, veľmi súčasnú postavu,“ dodáva Zelenka.

Chýlková, ako predstaviteľka ambicióznej majiteľky hereckej agentúry, si nemôže text vynachváliť: Hra je nielen prekvapivá, ale aj fantasticky písaná. Čím viac času trávim s textom, tým sa mi zdá hra lepšia a lepšia. A to sa mi zdala výborná už po prvom prečítaní.

Ako sa hlavná hrdinka vysporiada s cynickosťou doby? Máme prijať hodenú rukavicu a začať sa správať tiež tak? Má človek právo byť tak škaredý a krutý ako svet okolo neho? Nielen na tieto otázky sa budú snažiť nájsť odpoveď v divadle Studio DVA.

Niekoľko predstavení z repertoáru pražského divadla Studio DVA si môžete od 29. októbra pozrieť aj v Bratislave. Súbor bude hosťovať v bratislavskej Starej tržnici v rámci podujatia Herecké osobnosti Bratislava – Praha 2017 s predstaveniami, ktorým sumár nájdete nižšie. Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal.

29.10. 4 sestry (hrajú: Berenika Kohoutová, Jana Stryková, Ivana Chýlková, Anna Šišková)
30.10. 4 sestry (hrajú: Berenika Kohoutová, Jana Stryková, Ivana Chýlková, Anna Šišková)
31.10. Poprask na laguně (hrajú: Eva Holubová, Bohumil Klepl, Jana Krausová, Kryštof Hádek)
01.11. Sex pro pokročilé (
hrajú: Jana Krausová, Karel Roden)
02.11. Vzůru do divočiny (
hrajú: Jana Krausová, Karel Roden)
03.11. O lásce (
hrajú: Jana Krausová, Karel Roden)