Juraj Loj v prezidentskom paláci

Zatiaľ čo sa romantická linka v komédii Prezidentka točí okolo Ani Geislerovej a Ondřeja Vetchého, potrebnú porciu vtipu má na starosti česká herečka Veronika Khek Kubařová a jej slovenský kolega Juraj Loj, ktorí si zahrali tajomníkov hlavy štátu. Divákov bavia v kinách už od 30. júna.

Pre oboch hercov sú to pomerne netypické úlohy. Napríklad Veroniku Khek Kubařová, známu z komédií Ženy v behu, Posledná aristokratka či Ženy v pokušení, sme doposiaľ videli skôr v úlohách, kde ona sama bola romantickou hrdinkou, zatiaľ čo tu je skôr sivou myškou.

Pár ľudí na pľaci mi povedalo, že ma nespoznalo, to som mala radosť! Je to pre mňa trošku netypická poloha – mladé dievča, ktoré vlastne všetok svoj voľný čas zasväcuje pani prezidentke. Sme taká komická dvojka s Jurajom Lojom a navzájom sa špičkujeme, raduje sa z novej hereckej výzvy herečka.

Pre ňu i Juraja Loja to bolo prvé stretnutie, napriek tomu si skvele padli do noty. Verču som poznal z iných projektov, ktoré som videl ako divák, a na spoluprácu som sa veľmi tešil. Máme veľa spoločných známych zo Slovenska, ktorí mi o nej hovorili, že je úžasný človek a pozitívna osoba. To sa mi úplne potvrdilo. Z hereckého hľadiska hlavne vybalansovať vtipnosť a uveriteľnosť, pretože ja s Veronikou reprezentujeme vo filme komickú linku. Takže to bolo o neustálom hľadaní, čo ešte uveriteľné je, a čo už nie je, myslí si obľúbený herec.

Predstavitelia oboch tajomníkov veria, že romantická komédia, v ktorej prím hrajú Geislerová s Vetchým, divákov oslovia celkovou myšlienkou. A láskavou formou romantickej komédie, pomocou ktorej však vysiela správu, že takto by to tu raz mohlo byť, dodáva Veronika Kubařová.