Kam sa podela mrcha Emily?

Toto je niečo pre milovníkov filmov Dievča vo vlaku, alebo Stratené dievča. Ak si navyše dokáže predstaviť šikovne napísaný napínavý príbeh, okorenený štipkou humoru, je Nebezpečná láskavosť ideálnym spoločníkom na voľný večer.

Všetko sa začína obyčajnou láskavosťou. Emily požiada svoju najlepšiu priateľku Stephanie, aby vyzdvihla jej syna zo škôlky. Lenže Emily si po neho už nepríde. Nedvíha telefón a neodpovedá ani na esemesky. Stephanie sa preto spojí s manželom Emily, Seanom a spolu rozbehnú veľkú pátraciu akciu. 

S pribúdajúcimi informáciami postupne prichádzajú na to, že Emily bola v skutočnosti niekým úplne iným a jej pravú tvár vôbec nepoznali. V tej chvíli sa začína odvíjať príbeh plný šokujúcich zvratov, tajomstiev a odhalení, v ktorom majú hlavné slovo láska a pomsta.

Zvraty, tajomstvá a odhalenia. Tie tri slova hádam najvýstižnejšie opisujú podstatu filmu Nebezpečná láskavosť. Veľmi šikovne napísaný scenár o žene, o ktorej vlastne nikto nič nevie, až kým sa jedného pekného dňa nestratí. Stala sa obeťou zločinca, spáchala samovraždu, alebo sa iba niekde dobre ukryla, aby si na chvíľu odpočinula od uponáhľaného života a čoskoro sa objaví s úsmevom na tvári?

To, či sa Emily nakoniec objaví, živá, alebo zdravá, po vlastných nohách, alebo v zazipsovanom čiernom vreci, je zo začiatku nepodstatné, pretože všetci veria, že sa vráti. Pár dní je tu nádej, následne sa však všetko dostane do takej vývrtky, že divák nemá šancu dve hodiny nudiť sa. Objavujú sa informácie, o ktorých nemali potuchy ani najbližší, objavujú sa otázky, na ktoré sa hľadajú odpovede a rozpletá sa záhada, kto je vlastne s kým, kto proti komu a ako to celé dopadne.

Režisér Paul Feig sa preslávil najmä ženskou verziou Krotiteľov duchov a tiež ďalšou ženskou komédiou Drsňačky. Že si Feig so ženami na pľaci rozumie, dokazuje i vo filme Nebezpečná láskavosť, ktorému dominujú… ženy. Absolútne rozdielne, ktorých osudy sa náhodou pretnú a absolútne zmenia ich život. Anna KendrickBlake Lively sa svojich úloh zhostili výborne.

Napriek tomu, že sa Nebezpečná láskavosť šplhá na výslnie po štruktúre úspešných a zrejme i úspešnejších filmov ako Dievča vo vlaku, či Stratené dievča, Feigovou devízou v tomto prípade je fakt, že dej príbehu okorenil príjemným, prirodzeným humorom, vďaka ktorému sa divák cíti pri sledovaní filmu uvoľnene a príjemne.

Nebezpečná láskavosť je tak trochu detektívka, tak trochu komédia a hlavne prekvapivo vydarený film, ktorý nikoho neurazí. Vychutnať si ho môžete vďaka spoločnosti Magic Box, ktorá ho na trh prináša na DVDBlu ray. Na recenziu sme mali k dispozícii Blu ray verziu, s klasicky výborným technickým vybavením (obraz, zvuk, dabing). Lokálna verzia, určená pre český a slovenský trh neprináša okrem filmu žiaden bonusový materiál.

Pavol Božík
75%

Réžia: Paul Feig
Hrajú: Anna Kendrick, Blake Lively, Henry Golding, Rupert Friend, Linda Cardellini, Andrew Rannells, Bashir Salahuddin

Žáner: Krimi komédia
Rok výroby: 2018 (Svetová premiéra: 14. september 2018)
Pôvodný názov: A Simple Favor
Distribúcia: Magic Box
Rok vydania: 2019
Formát: DVD, Blu ray
Celková dĺžka: 88 minút
Zvuk (Blu ray): anglický, český (DTS-HD Master Audio 5.1)
Titulky (Blu ray): české, slovenské