Kde bolo – tam bolo

Potešte svojich drobcov na zajtrajší Deň detí parádnou rozprávkou. Vzhliadli sme niekoľko tipov na detské animáky z portfólia spoločnosti Bontonfilm a našli sme sa tam pár kúskov, ktoré si (nielen) vaše ratolesti zamilujú. Od pokračovaní klasík až po náhodné jednohubky

Kung fu panda 3
80%

Tretie stretnutie s Poomom a Zúrivou päťkou dopadlo na výbornú. Po trochu rozpačitej dvojke sa trojka vracia k základnej myšlienke prvého príbehu, dopĺňa ho a dáva mu ucelenejší ráz. Keď Po objaví posvätnú dedinu, plnú zábavu milujúcich, ale trochu nemotorných pánd, musí ich naučiť bojovať, aby porazili Kaia, zloducha s nadprirodzenými schopnosťami, ktorý chce zničiť umenie kung fu. Film o tom, že v spoločnosti priateľov sa dajú prekonať akékoľvek prekážky. Myšlienka, nápad, zábava. Skvelá animácia a výborný slovenský dabing. K dispozícii na DVD i Blu ray a tiež vo vynikajúcej 3D verzii. Pribalená je kopa bonusového materiálu, ale tie sú už skôr pre staršieho diváka. Fanúšikovia kapely Imagine Dragons si určite prihodia nejaké percento navyše za použitie skladby I´m So Sorry vo filmovej hudbe Hansa Zimmera. Hit, ktorý určite zaznie aj na júlovom koncerte Drakov na Colours Of Ostrava.

Dobrodružstvá pána Peabodyho & Shermana
75%

Toto je zábavné i poučné zároveň a nadchne to všetky vekové kategórie. Pán Peabody je pes, ktorý od úplného detstva vychováva chlapca menom Sherman. Už iba to je divoká kombinácia. A táto dvojica musí vyriešiť hneď tri katastrofy. Chlapec sa totiž dostal do veku, kedy ho neustále zaujíma to, prečo ho vlastne vychováva tak zvláštny rodič a Paebody si uvedomuje, že nastal čas vysvetlenia. Zároveň však musia zabojovať o to, aby ako rodina ostali pohromade, pretože niektoré inštitúcie z tohto spojenia nie sú vôbec nadšené. Ale kým vyriešia tieto dve drobnosti, musia sa ešte popasovať s časom, aby napravili dejiny a zachránili budúcnosť. Deti sa pri sledovaní poučia i zabavia, skvelá kombinácia aj so slovenským dabingom a množstvom bonusov. Vyšlo  na DVD, Blu ray a 3D Blu ray.

Tajný život maznáčikov
70%

Napadlo vás niekedy, čo robia vaši domáci miláčikovia v čase, keď za sebou zabuchnete dvere bytu a necháte ich tam samých? Je zrejmé, že často ste výsledky ich práce našli po návrate domov rozťahané po celom byte. Ale to, čo sa deje medzitým, to je iná káva. A častokrát to môže byť poriadne napínavé. Keď sa rozmaznaný teriér a jeho nový spolubývajúci z útulku stratia vo veľkomestskej džungli New Yorku, musia zabudnúť na vzájomnú nevraživosť, pretože iba tak nájdu cestu domov. To je základná myšlienka. Okrem toho však zistíte, že vaši miláčikovia majú kamarátov v susedných bytoch, s ktorými sa rozprávajú, usporadúvajú večierky a majú poriadne rafinované spôsoby, ako potešiť svoje mlsné jazýčky. Veľká zábava s množstvom vtipných dialógov a zároveň silná myšlienka priateľstva. Výborný nápad, no možno zbytočne dramatické spracovanie. Ale vidieť to je zábava. Vyšlo na DVD, Blu ray a 3D Blu ray. Je veľká škoda, že 3D verzia neobsahuje slovenský dabing, na DVD a 2D Blu ray však je. Pribalených je i množstvo bonusov, ktorým dominujú tri krátke animované filmy.

Doba ľadová: Mamutí tresk
60%

Variť z už niekoľkokrát vyvarených surovín sa občas nevypláca. Doba ľadová má už päť kúskov a dva krátke špeciály (vianočný a veľkonočný) a Mamutí tresk je jednoznačne najslabším článkom celej kolekcie. Samozrejme, všetci hrdinovia sú späť a vzhľadom k tomu, že ich milujeme, tak si ich nenecháme ujsť. V podstate to má aj dobrý nápad. Scrata naháňačka za žaluďom katapultuje do vesmíru. A tam, vďaka svojej povestnej nešikovnosti a nekončiacej smole náhodne spustí sériu kozmických katastrof. To vedie k zásadnému ohrozeniu našej planéty, na ktorú zrazu mieri asteroid ako hrom a ohrozuje ľadový svet aj s jeho obyvateľmi. Takže sa naši starí, i celkom noví hrdinovia snažia zachrániť pred dopadom asteroidu a putujú, a putujú, a putujú! Film má veľa svetlých momentov, ale je zbytočne rozťahaný. Keby mal o 20 minút menej, vôbec by mu to neuškodilo, ba práve naopak. Vyšlo na DVD a Blu ray a tiež ako 3D Blu ray, vo všetkých kombináciách s vydareným slovenským dabingom. Odporúčam začať bonusom Doba ľadová: Čo predchádzalo, ktorý je štvrťhodinovým zhrnutím predošlých dielov a potom sa vrhnúť na nový príbeh. Medzi bonusmi nájdete i rozšírenú verziu príbehu Scrata vo vesmíre a mnoho ďalších, mimoriadne zaujímavých bonusov.

Doba ľadová: Veľká vajíčková eskapáda
60%
Tak, ako sme sa pred rokmi dočkali vianočného špeciálu Doby ľadovej, tak tento rok prišiel špeciál veľkonočný. Krátky, zhruba dvadsaťminútový príbeh o tom, ako sa Sid rozhodol podnikať. A jeho džob bol samozrejme poriadne netradičný. Rozhodol sa sedieť na vajciach iných zvierat. To sebou samozrejme prináša množstvo divokých situácií, zvlášť, keď sa v hre objaví zajac, ktorému Many kedysi zničil pirátsku loď. A samozrejme nechýba Scrat. Ten je potom hlavným hrdinom bonusovej časti, pretože v prevažnej miere sa medzi bonusmi všetko točí okolo neho. Ako čerešňu na torte berte informáciu o tom, ako sa vlastne zrodili Veľká noc a deň bláznov, teda prvý apríl. Pribalený je slovenský dabing. Ani v tomto prípade však nemožno povedať, že by tvorcovia nevarili z vody a zmysel Doby ľadovej sa rozpúšťa ako vlaňajší sneh.

Lovecká sezóna: Strachopud
50%

Aj toto už je legendárna séria, ale bohužiaľ jej posledný diel je opäť najslabším článkom, o ktorom by sa dalo povedať, že je to veľa kriku pre nič. Ten krik je zo strachu, pretože Elliot, ten jeleň, ktorému chýba jeden paroh, sa rozhodne, že svojho kamaráta, medveďa Booga zbaví strachu a to raz a navždy. A ako to urobiť najlepšie, ak nie tak, že ho poriadne vyľaká. Veľa naháňačiek, veľa kriku, málo humoru. Ale za to presne mierené na detského diváka. Taký malý detský horor, ktorý bude baviť každé dieťa a dospelí v ňom nemusia hľadať žiaden zmysel. Vyšlo na DVD, buď samostatne, alebo v boxe so všetkými štyrmi filmami. Prvé dva sú so slovenským dabingom, pri dvoch posledných si musíte vystačiť s češtinou.

Pavol Božík