Kino #28: Drakulovo panoptikum vyráža na dovolenku

Hotel Transylvánia 3: Strašidelná dovolenka

Tento týždeň sa v kinách zrejme najviac potešia fanúšikovia animovanej ságy Hotel Transylvánia, ktorej tretí diel prichádza do kín so slovenským dabingom. Ak by ste však mali chuť na zlepenec Nebezpečnej pasceSkleneného pekla nazvaného Mrakodrap, nech sa páči, Dwayne Johnson vo filme zachráni manželku, deti i celý svet tak, že sa popasuje s partičkou gangstrov rozlezených po najväčšej budove sveta. Bruce bude zrejme iba tíško závidieť. A na upokojenie aj trochu dramatickej romantiky nakrútenej podľa skutočnej udalosti.

Hotel Transylvánia 3: Strašidelná dovolenka
Distribuuje: ITA Film
V najnovšom pokračovaní série Hotel Transylvánia sa Drakula, Mavis, Jonny a zvyšok  partie vydávajú na dovolenkovú plavbu na výletnej lodi. Všetko nasvedčuje tomu, že si od zvyčajných problémov na chvíľu oddýchnu, až do momentu, kedy sa Drakula nezamiluje do šarmantej kapitánky lode, Eriky. Hlava upírskej rodiny však netuší, že jeho nová láska je v skutočnosti potomkom legendárneho lovca upírov.

Mrakodrap
Distribuuje: Cinemart
Perla je najvyššia a zároveň najviac zabezpečená a strážená budova na svete. Napriek tomu jej majitelia najmú skúseného bezpečnostného experta Willa Sawyera, aby to oficiálne potvrdil. Všetko prebieha rutinne až do okamihu keď vypukne v mrakodrape požiar, čo však nie je spôsobené technickou chybou, ako sa následne preukáže. Will, ako bývalý šéf týmu FBI, ktorý sa špecializoval na záchranu rukojemníkov, si prežil už všeličo, ale toto je extrémna situácia aj pre neho samotného. Požiar sa rýchlo šíri a Will zisťuje, že práve on je podľa polície podozrivý z jeho založenia. Aj keď je práve mimo budovy, bude sa musieť urýchlene do nej dostať, pretože v jednom z najvyšších poschodí je uväznená jeho žena s jeho dvoma deťmi. A to stále ešte nie je všetko, v mrakodrape sa pohybuje ozbrojený gang, s ktorým sa musí Will tiež vysporiadať, pokiaľ chce svojich blízkych zachrániť. Ešte je tu jedna dôležitá vec, ktorá stojí za zmienenie a to, že po vážnom zranení z minulosti má Will jednu nohu amputovanú a používa protézu. Do mrakodrapu v plameňoch vedie len jedna cesta a tou je vedľa stojaci žeriav, z ktorého bude musieť Will do mrakodrapu skočiť.

Kým prišla búrka
Distribuuje: Forum Film
Tami Oldham a Richard Sharp sú dobrodružné povahy. Vďaka náhode sa stretli, zamilovali sa a teraz si užívajú jeden druhého. Obaja milujú plavbu po mori a preto sa vo dvojici vydajú na dlhú cestu krížom cez oceán. Netušia, že sa blíži jeden z najsilnejších hurikánov v histórii ľudstva. Keď sa búrka upokojí, Tami sa preberie a zistí, že Richard je ťažko zranený a ich loď v troskách. V beznádejne zúfalej situácii musí Tami pozbierať všetky svoje sily, aby zachránila seba a jediného muža, ktorého kedy milovala. Nakrútené podľa skutočných udalostí.