Krásna Vica Kerekes hľadá toho pravého

Vica Kerekes v romantickej komédii Snúbenec alebo milenec?

Ak by ste v ponuke slovenských kín privítali viac kvalitných romantických komédií, môžete sa už teraz tešiť na koniec júla. Film Snúbenec alebo milenec?, v ktorom si hlavnú úlohu zahrala šarmantná slovensko-maďarská herečka Vica Kerekes, však neočarí len milovníkov tohto žánru, ale aj takzvaných náročnejších divákov a diváčky. Film už totiž stihol pozbierať niekoľko ocenení na prestížnych medzinárodných filmových festivaloch a vyslúžil si pochvalné recenzie novinárov z celého sveta. Na Slovensku bude mať premiéru 29. júla 2021.

Snúbenec alebo milenec? je akousi kombináciou Denníka Bridget JonesovejAmélie z Montmartru. Rozpráva príbeh tridsiatničky Dory (Vica Kerekes), ktorá nemá šťastie v láske ani v podnikaní. Najskôr ju náhle opustí muž jej života (Miklós Bányai) a ako keby to nestačilo, zasnúbi sa s inou. Dora sa však riadi heslom, že aj nenaplnená láska môže byť sladká, a tak si po rozpade vzťahu otvorí cukráreň, v ktorej ponúka koláčiky pomenované po nešťastných ľúbostných pároch z filmovej histórie. Kate Winslet sa u nej predáva iba spolu s Leonardom DiCapriom, Alaina Delona si zase nekúpite bez Romy Schneiderovej. No zdá sa, že ani úspech v biznise nie je našej hrdinke súdený a cukrárni čoskoro hrozí krach.

Sympatická cukrárka sa však odmieta vzdať a vymyslí rafinovaný plán, ako získať späť svoju lásku a zároveň zachrániť podnikanie. Zoženie si falošného manžela, z prostorekého malého suseda urobí svojho adoptívneho syna a prihlási sa do súťaže o finančnú podporu pre rodinné firmy. Cesta za vysnívaným balíkom peňazí však nebude taká jednoduchá. Medzi súťažiacimi je totiž aj Dorin ex so svojou novou láskou. Roztáča sa kolotoč bláznivých situácii, pikantných stretov a vtipných trapasov. Dora sa čoraz viac zaplieta do pavučiny lží a postupom času si už ani sama nie je istá, či ju to viac ťahá k bývalému, alebo skôr k novému, i keď len fiktívnemu partnerovi – sympatickému zubárovi (László Mátray), z ktorého sa podlamujú kolená všetkým ženám naokolo. Bude mať jej príbeh napokon happy end?

Vica Kerekes je už stálicou v žánri romantickej komédie (Nestyda, Muži v nádeji, Zejtra napořád), no táto všestranná herečka sa rozhodne nešpecializuje iba na jeden typ filmov. Často sa objavuje v historických snímkach (Nedodržaný sľub, Vtedy v raji, 7 dní hriechu, Milada či pripravovaná Slúžka Mariany Čengel Solčanskej), ale zahrala si už aj v niekoľkých rozprávkach, v muzikáli či dráme. Ako jedna z mála slovenských herečiek pravidelne účinkuje vo filmoch a seriáloch v troch krajinách (na Slovensku, v Česku a v Maďarsku) a dokonca má za sebou už aj skúsenosť s hollywoodskou produkciou. Minulý rok sa jej totiž ušla jedna z hlavných úloh v koprodukčnej vojnovej dráme Hnutie odporu (Resistance), v ktorej si zahrala po boku Eda Harrisa či Jesseho Eisenberga. Vica je však nielen veľmi populárna, ale aj mimoriadne talentovaná herečka. Za svoje účinkovanie v kinonovinke Snúbenec alebo milenec? získala cenu pre najlepšiu komediálnu herečku na filmovom festivale GELOS Comedy Film Festival v Moskve a režisérka Nóra Lakos údajne do hlavnej úlohy tejto svojej romantickej komédie nechcela žiadnu inú herečku – keby ju Vica odmietla, film by vôbec nevznikol.

Po boku ryšavej Slovenky sa v snímke Snúbenec alebo milenec? objaví sexi maďarský herec rumunského pôvodu László Mátray, ktorý býva označovaný ako maďarský Ryan Gosling. Ľúbostný trojuholník uzatvára Miklós Bányai v úlohe Dorinho expriateľa. Talentovaný herec si zahral napríklad v hollywoodskom veľkofilme Herkules či v seriáli Dracula. Romantický príbeh dopĺňa svojimi vtipnými hláškami Dorin fiktívny syn, malý herecký talent Erik Gyarmati, ktorého si v tomto filme skrátka zamilujete.

Snúbenec alebo milenec? je svieža letná komédia plná vtipných dialógov a sympatických hercov, ktorá vás očarí svojím francúzskym šarmom, originálnym vizuálom a príjemnou hudbou. Ak si chcete v kine užiť pohodový film s porciou kvalitnej zábavy a romantiky, Snúbenec alebo milenec? bude pre vás to pravé orechové. Film príde do slovenských kín 29. júla 2021 so slovensko-českým dabingom.