Kultový Sex v meste sa vracia

Zdroj foto: HBO

Sarah Jessica Parker, Cynthia NixonKristin Davis oznámili, že budú hrať v desaťdielnom pokračovaní kultového seriálu Sex v meste. Práce na novej sérii nazvanej And Just Like That (Proste iba tak) začnú tento rok na jar. Správu na svojom webe priniesla česká mutácia ikonického časopisu Vogue, vychádzajúc zo správy agentúry Reuters.

Hlavné hrdinky sa pred kamerou stretnú o dvadsať rokov staršie, ale v rovnakých úlohách, ako si ich diváci zamilovali na prelome tisícročí. Či sa vráti aj postava Samanthy Jones zatiaľ nie je jasné. Kim Cattrall, tá, ktorá zo štvorice newyorských kamarátok mala jednoznačne najviac sexuálnych zážitkov, sa totiž niekoľkokrát nechala počuť, že Sex v meste je pre ňu uzavretou kapitolou. Pokračovanie kultového seriálu uvedie streamovacia služba HBO MAX, ktorá už do sveta pustila prvý teaser.

Americký kultový seriál o newyorskej novinárke a jej troch priateľkách sa na konci deväťdesiatych rokov stal celosvetovým hitom s desiatkami cien vrátane najprestížnejších EmmyZlatý Globus. Seriál mal premiéru v júni 1998 a veľmi rýchlo sa stal pre spoločnosť HBO, ktorá ho vyrábala kultovým. Dočkal sa šiestich sérií, dohromady s 94 časťami, nakrútené boli i dva celovečerné filmy. Časť príbehu sa odohrávala práve v redakcii spomínaného časopisu Vogue, ktorý informáciu o návrate uverejnil. Po premiére druhého filmu sa popri seriálových Priateľoch stal návrat Sexu v meste najčastejšou otázkou z oblasti televíznej zábavy.