Láska hory prenáša

Romantická atmosféra horského hotela, výborné herecké obsadenie a zopár nedorozumení, ktoré môžu pekne zamiešať kartami. Nová česko-slovenská komédia Láska hory prenáša príde do kín 5. mája.

Alexin svadobný deň sa neveste rúca priamo pred očami. Jej neurotická matka kontroluje každý krok svojej dcéry, paranoidný otčim odhaľuje zločin, ktorý sa nestal a biologický otec nevesty, bohémsky majiteľ tatranského hotela, v ktorom sa svadba odohráva, je zodpovedný za nezvestného ženícha. Chaos v horskom hoteli využíva sympatický inštruktor lyžovania a za pomoci hotelovej hostky Kláry sa púšťa do dobrodružnej prípravy toho najkrajšieho rande.

Je veľmi málo scenárov, ktoré sú už na papieri vtipné a je veľmi málo tímov, ktoré si tak sadnú, hovorí Noël Czuczor, herecký predstaviteľ nezvestného ženícha Mateja, o tom, prečo sa po ťaživých drámach Čistič či Správa rozhodol prijať úlohu v romantickej komédii. Pre mňa je to neuveriteľne príjemná zmena. Mal som, samozrejme, veľký rešpekt, lebo som nikdy v tomto žánri neúčinkoval, ale je to super výzva, veľmi si ju užívam.

Nevestu Alex v snímke stvárňuje česká herečka Anna Fialová, ktorá takisto nešetrí chválou na prepracovaný scenár. Už pri čítaní ma scenár udržiaval v pozornosti a pripomenul mi ten typ filmov, ktoré mám rada. A čerešničkou na torte bolo obsadenie, dodáva herečka, ktorú môžu diváci poznať zo seriálu Mordparta či vianočnej rozprávky Ako si nezobrať princeznú.

Vo filme sa stretlo viacero známych hereckých tvárí zo Slovenska i Českej republiky. Mamu nevesty stvárňuje Lenka Krobotová a o otcovské povinnosti sa vo filme delí biologický otec Richard Stanke a otčim Matej Landl. Marek Lambora hrá pohľadného lyžiarskeho inštruktora, ktorý sa usiluje pripraviť perfektné rande. Pomáha mu Natália Germáni, ktorej dovolenka na horách nevychádza celkom podľa plánov. A Csongor Kassai sa v úlohe hotelového manažéra snaží nestratiť prehľad v obrovskom komickom zmätku, ktorý okolo neho vzniká.

Komédia Láska hory prenáša je celovečerným debutom českého režiséra Jakuba Machalu, tvorcu seriálov Stylista či Láska v čase korony, a dvojnásobného držiteľa ceny Anděl za videoklip roka.