Lepšia komédia na leto sa hľadá ťažko

Zdá sa, že studňa nápadov tvorcov filmu Šéfovia na zabitie je bezodná. Dôkazom o tom je i ich najnovší film Nočná hra, ktorý spoločnosť Magic Box práve prináša na DVD a Blu ray. Brilantne vyskladaný scenár, pri ktorého spracovaní sa ani chvíľu nebudete nudiť. Komédia, po ktorej vzhliadnutí máte po dlhom čase dojem, že označenie komédia nie je urážkou, ale oslavou, čo je v dnešnom filmovom svete veľká vzácnosť.

Každý týždeň Max a Annie organizujú zábavný herný večer. Maxov charizmatický brat Brooks však pripraví tentoraz hru, akú ešte nezažili – riešenie záhadnej vraždy, pričom nezabudne ani na falošných gangstrov a federálnych agentov. Takže aj Brooksov únos je súčasťou hry… alebo nie? 

Keď sa šesť súťaženia chtivých hráčov rozhodne vyriešiť prípad a vyhrať Hru, postupne zistia, že ani táto hra, ani Brooks, nie sú úplne tými, čo si mysleli. Počas jednej chaotickej noci sa priatelia ocitnú až po uši v deji a každé nové zistenie obráti ich situáciu hore nohami. Hra nemá pravidlá, ani body a hráči netušia, kto ju ešte zdieľa s nimi.

Keď sa hra spustí, už niet zastavenia, písal som v recenzii pri príležitosti uvedenia filmu do kín a aj po opätovnom vzhliadnutí filmu na Blu ray si dovolím tvrdiť, že film je vyskladaný tak excelentne, že sa divák nemá čas nudiť a pôsobí ako dobre namazaný stroj. Takže za filmovými 90 percentami si naďalej stojím.

Pre fanúšikov bonusov sú na Blu ray aj tie, vychutnáte si hlavne nevydarené scény, ale tiež krátky dokument o vzniku filmu, všetko s českými titulkami. Český dabing pre film je síce veľmi dobre urobený, ale potláča pôvodné zvuky, takže odporúčam sledovať pôvodnú verziu s českými titulkami. Aj keď, v podstate je úplne jedno, ako si to pozriete, hlavne si to nenechajte ujsť. Lepšia komédia na leto sa momentálne hľadá ťažko.

Pavol Božík