Magnet na pohromy čaká dieťa! Ale s kým?

S chlapmi to nikdy nemala jednoduché. Už sa zdalo, že bude navždy slobodná a bez detí. Dieťa je ale odrazu na ceste a otcovia by mohli byť dvaja. Ako sa s tým vyrovnať? Bridget Jonesová to dá a vy budete pukať od smiechu ako Renée Zellweger na pôrodnej sále.

Byť kultom v dnešnej dobe nestačí. Mnoho filmov zaváňalo v prípade pilotu kultovým parfumom, no pokračovania ho dostatočne pochovali. Pri Bridget Jonesovej to našťastie naplatí. Tá je ako dobré víno, čím staršia, tým… zábavnejšia. Nech sa totiž akokoľvek snaží zmeniť svoj život, nech začne dodržiavať akékoľvek zo svojich predsavzatí, vždy sa z niektorej strany priženie nejaká ďalšia, nečakaná pohroma.

Jonska má momentálne starosti v práci. Nastúpilo nové, progresívne vedenie a jej pozícia je prinajmenšom ohrozená. Odventilovať sa na kvalitnom hudobnom festivale je výborný nápad. Bridget sa vydá do VIP zóny, kde si zaflirtuje s Edom Sheeranom, hoci ho považuje za chlapca z predajne kávy, zaborí sa po pás do blata, a keď svojim revom v stanovom mestečku, pripomínajúcom rev vychladnutej Rómky z bratislavského Pentagonu v uliciach Podunajských Biskupíc zobudí všetkých prítomných, zaparkuje, nevedomky, samozrejme, v jurte neznámeho, no príťažlivého cudzinca. Poriadna dávka a dlhý sexuálny absťák sú tým pravým kľúčom k tomu, aby došlo k najlepšiemu.

O dva dni na to sa Bridget stretáva na krstinách so svojou niekdajšou láskou Markom Darcym, ten ju zachráni od ďalšej pohromy a ona sa mu odvďačí, ehm, v posteli. Funguje to výborne, všetci sú spokojní, až kým tehotenský test neukáže tie prekliate dve čiaročky. Áno, Bridget je tehotná. Otázka je, kto je otcom, ako to zistiť tak, aby to neranilo toho druhého. A za týmto cieľom si ide magnet na pohromy svojskou cestou.

Záujem oboch mužov o ňu i o dieťa jej imponuje. A zamotaná situácia so sebou prináša rad divokých a hlavne vtipných momentov so skvelým hereckým obsadením. V hlavných úlohách divácke bránice samozrejme valcujú Renée ZellwegerColin Firth, výborne im asistuje Patrick Dempsey. Ibaže prinajmenšom rovnocennými partnermi sú im Emma Thompson (tá sa podieľala aj na príprave scenára) v úlohe svojskej gynekologičky oplývajúcej poriadnou dávkou suchého britského humoru a spevák Ed Sheeran, ktorý si bravúrne dokázal urobiť srandu sám zo seba a účasť v tomto trháku si jednoznačne vychutnával.

Dieťa Bridget Jonesovej je už tretím príbehom nenapraviteľnej romantickej hrdinky a so cťou sa kvalitou radí k predchádzajúcim filmom. Táto séria je povestná výbornými vtipnými skečmi, ktorých sú v aktuálnom pokračovaní rovné dve hodiny. Dávno som sa pri premiére v kine a po polročnej prestávke doma pri obrazovke nebavil tak dobre. Nestáva sa to často, ale devízou pri domácom sledovaní je i naozaj vydarený český dabing, ktorý pri Jonske býva síce pravidlom, ale divák nikdy nevie.

Bontonfilm vydáva Dieťa Bridget Jones na DVD a Blu ray, pre zberateľov je k dispozícii i kolekcia všetkých troch filmov v jednom balení, ale iba na DVD. Súčasťou Blu ray disku je i celkom slušná dávka bonusového materiálu aj s českými titulkami. Nájdete medzi nimi alternatívny koniec, vynechané a alternatívne scény, nevydarené scény a tiež pohľad do zákulisia nakrúcania. Suma sumárum – parádna oddychovka.

Pavol Božík
90%

Réžia: Sharon Maguire
Hrajú: Renée Zellweger, Colin Firth, Patrick Dempsey, Emma Thompson, Jim Broadbent

Distribúcia: Bontonfilm
Rok vydania: 2017
Formát: DVD / Blu ray
Celková dĺžka: 122 minút
Jazyková verzia: anglická, česká, poľská, maďarská, ruská (5.1)
Titulky: anglické, české, maďarské, poľské, portugalské, švédske, nórske, dánske, fínske, chorvátske (dohromady 22 jazykových verzií)
Bonusy: alternatívny koniec, vynechané scény, alternatívne scény, nevydarené scény, film o filme