Vanda vydá v lete nový album

Dva roky po vydaní štúdiového albumu Introspective oznamuje slovenská speváčka Vanda, že jej leto 2017 sa bude niesť v znamení vydania nového albumu s názvom Valor. V týchto dňoch spúšťa medzinárodnú crowdfundingovú kampaň, ktorá má podporiť poslednú fázu prípravy albumu pred jeho vydaním.

Nový album bude v poradí treťou Vandinou štúdiovkou a zároveň jej prvým CD kompletne naspievaným v španielskom jazyku. Album vznikal na dvoch kontinentoch – v Argentíne, kde Vanda piesne skladala a na Slovensku, kde sa ich rozhodla nahrať.

Vo finálnej fáze dokončovania albumu sa speváčka rozhodla pre crowdfundingovú kampaň. Podporu svojej hudobnej tvorby formou crowdfundingu si zvolila prvýkrát vo svojej speváckej kariére: Takmer vždy som si všetko financovala z vlastných zdrojov, občas sa vyskytli aj sponzori k niektorým projektom, za čo som veľmi vďačná. O crowdfundingových stránkach viem už pár rokov, ale až teraz som naozaj cítila, že prišiel ten správny čas spustiť kampaň.

Za podporu svojho albumu speváčka ponúka odmenu v rôznych formách v závislosti od výšky konkrétneho finančného daru. Fanúšikovia tak môžu získať digitálnu či fyzickú kópiu albumu, kompletnú podpísanú diskografiu, alebo osobné stretnutie, či dokonca exkluzívny súkromný koncert. Kampaň potrvá jeden mesiac a jej cieľom je získať na dokončenie albumu sumu 10 tisíc dolárov.

Načasovanie prvej Vandinej crowdfundingovej kampane nie je náhodné, Valor totiž považuje za svoj doposiaľ najväčší, najkomplexnejší a tým pádom i produkčne najnáročnejší projekt. Je to zatiaľ najväčší projekt, do akého som sa kedy pustila, veľmi som si dala záležať na kvalite po všetkých stránkach, a tá má svoju cenu. Valor nevnímam len ako ďalší album, vnímam ho ako spoločný projekt, ako niečo, čo som mohla a môžem vybudovať iba spoločne s ostatnými ľuďmi. Keďže výroba a vydanie albumu je dlhý a finančne náročný proces, hľadám aj týmto spôsobom podporu u ľudí, ktorých táto hudobná cesta zaujme, vysvetľuje Vanda, ktorá po nahratí albumu v štúdiu LittleBeat odletela na niekoľko mesiacov za pracovnými povinnosťami do Argentíny, kde trávi finálnu postprodukčnú fázu výroby albumu Valor. Ako to má vo zvyku, leto opäť strávi pracovne na Slovensku. Album je vo finálnej fáze a prostriedky mi nesmierne pomôžu na to, aby som ho mohla dokončiť a vypustiť do sveta, vysvetľuje.