Pražské Studio Dva uvedie divadelný thriller podľa Stephena Kinga

V divadelnej adaptácii svetového bestselleru majstra hororu Stephena Kinga sa prvýkrát na doskách pražského divadla Studio DVA objavia Zlata Adamovská a Petr Štěpánek. Pod režijnou taktovkou Ondřeja Sokola je česká premiéra hry Misery naplánovaná na 29. marca 2018. Dokonalú kombináciu temného humoru a dych berúceho napätia predvedú nielen vyššie spomínaní herci, ale aj Petr Pěknic v alternácii s Petrom Meisselom. V predaji sú termíny až do júna.

Zlata Adamovská sa v Misery predstaví v mimoriadnej a úplne nečakanej úlohe oddanej fanynky Annie Wilkesovej. Hlavná hrdinka hry je pre ňu zaujímavou štúdiou ženy žijúcej vo svojom iluzórnom svete. Stretnutie s realitou ju ochromí do takej miery, že sa začne vďaka svojmu psychickému stavu správať neadekvátne, slušne povedané. Obrázok o nej nech si urobí divák sám…, hovorí Adamovská a dodáva, že ide o skvelú hereckú príležitosť a šancu spoznať doteraz nepoznané.

Rolu spisovateľa Paula Sheldona, ktorého knihy Annie miluje tak nesmiernou láskou, že je pre neho schopná aj zabiť, si zahrá životný partner Zlaty Adamovskej Petr Štěpánek. Je to neobvyklé stretnutie za neobvyklých okolností s neobvyklou bytosťou. To, čo spolu prežijú tí dvaja na pár metroch štvorcových, je až neuveriteľné. Thriller, ako má byť, láka na hru obľúbený herec.

Za najcennejšie na spoločnom skúšaní režisér Ondřej Sokol považuje to, že obaja herci sú vo svojej pozícii a fáze kariéry stále ešte schopní chcieť si vyskúšať niečo úplne nové, vyjadriť sa na javisku inak. Pre mňa to bol jeden z dôvodov, prečo som ponuku rád prijal. Chcem vidieť Zlatu v úlohe, v ktorej som ju nikdy nevidel. Teším sa, že môžem byť pri tom, keď sa divákom otvorí herecky v inej úlohe, než na akú sú u nej zvyknutí. Každý očakáva, že Zlata bude výborná. Rád by som, aby bola taká ako očakáva málokto. Nebojí sa byť na scéne škaredá či zlá, dopĺňa režisér.

Autorom románu Misery, ktorý poslúžil Williamovi Goldmanovi v roku 2012 pre rovnomennú divadelnú adaptáciu, je Stephen King. Jeden z najproduktívnejších a čitateľsky najúspešnejších autorov súčasnosti napísal knihu už v roku 1987. Filmovej adaptácie s názvom Misery nechce zomrieť sa kniha dočkala v roku 1990. Predstaviteľka hlavnej úlohy Kathy Bates za svoj výkon vo filme získala Oscara a Zlatý Glóbus. Úspech slávila divadelná hra aj na newyorskej Broadwayi. Vo verzii z roku 2015 si postavu spisovateľa zahral Bruce Willis.