Režisér Juraj Jakubisko dokončuje pokračovanie kultovej Perinbaby

Režisér Juraj Jakubisko dokončil nakrúcanie rozprávky Perinbaba 2, ktorá nadväzuje na jeho známu a obľúbenú Perinbabu z roku 1985. V súčasnej dobe sa venuje náročným postprodukčným prácam a do kín na Slovensku aj v Česku vstúpi výpravná rozprávka s osobitým Jakubiskovým kúzlom v zime 2020.

Pre trikovou časť využívajú tvorcovia aj výhody súčasných filmových technológií, s ktorých pomocou pre film oživia pôvodnú Perinbabu s tvárou talianskej herečky Giulietty Masina. S naplnením fantázie Juraja Jakubisku pomáha počítačová grafika aj v iných častiach filmu.

Trochu sa bojím, či už toho nie je moc. Dávame tam toľko fantázie, až mám pocit, že sa musím začať mierniť. Človek, keď môže, začne si totiž strašne vymýšľať, smeje sa spokojný režisér.

Hlavnou postavou rozprávky bude Lukáš, ktorého hrá mladý slovenských herec a YouTuber Lukáš Frlajs. Veľa ľudí si myslí, že keď točíme dvojku Perinbaby, že samozrejme hrám Jakuba z jednotky. Ale moja postava sa volá Lukáš a je to syn Jakuba, prezradil sympatický herec.

Vo filme sa objavia herci zo Slovenska i z Čiech, napríklad Ivan Romančík, René Štúr, Dan Nekonečný, Klára Cibulová, či Sabina Skalická, ktorá bude hrať mladú Zubatú.

Nechceli sme obsadzovať hercov podľa ich slávy a popularity. Juraj sa sústredil na typy, charaktery a na atmosféru samotných hercov, hovorí producentka filmu Deana Horváthová – Jakubisková.

Hudbu k pokračovaniu Perinbaby už skladá Ondřej Soukup, ktorý to ako prvému exkluzívne prezradil nášmu portálu, spolu s Janom Jiráskom. Juraj Jakubisko verejnosti sprístupnil prvé fotografie z nakrúcania, z ktorých je zrejmé, že sa šikuje veľkolepé filmové prekvapenie.

Posledným filmom Juraja Jakubiska v kinách bola rekordne navštevovaná Bathory, jeden z posledných filmov, ktorý v Česku útočil na hranicu jedného milióna divákov v kinách.