Skončil sa 4. ročník prehliadky festivalového filmu Be2Can 4

Festivalová špička zlákala do kín oveľa viac divákov, ako počas minulých ročníkov. Prehliadky Be2Can 4, ktorá prebiehala od 4. do 10. októbra v Bratislave, do konca mesiaca v ďalších 19 mestách a spolu v 27 kinách, sa počas jej štvrtého ročníka zúčastnilo celkovo 6 367 divákov, čo je o cca 2200 divákov viac, ako minulý rok.

Tento ročník bol, čo sa týka programu, najsilnejší – priniesol 3 víťazov z 3 najprestížnejších filmových festivalov – nekonvenčnú love story maďarskej režisérky Ildikó Enyedi O tele a duši, (Zlatý medveď Berlinále 2017), filmársky virtuóznu drámu pomsty filipínskeho režiséra Lava Diaza Tá, ktorá odišla (Zlatý lev Benátky 2016) a konceptuálnu tragikomédiu o kurátorovi galérie moderného umenia švédskeho režiséra Rubena Östlunda Štvorec (Zlatá palma Cannes 2017).

Zároveň mali diváci Be2Can 4 možnosť uvidieť 5 nominantov za tú ktorú krajinu na Oscara v kategórii Najlepší zahraničný film (120 tepov za minútu – Francúzsko, Bez lásky – Rusko, Fantastická žena – Čile, O tele a duši – Maďarsko a Štvorec – Švédsko).

Najúspešnejšie filmom prehliadky bol v Bratislave film Štvorec a v mimobratislavských kinách film O tele a duši. Najúspešnejším kinom Be2Can 4 z hľadiska počtu divákov bolo bratislavské Kino Lumière.

Be2Can je českou a slovenskou udalosťou sezóny. Svojim programom a formou ostáva unikátnou prehliadkou toho najlepšieho, čo svetová festivalová kinematografia prináša. Be2Can slovenských divákov kultivuje a demokraticky oslovuje v najlepších slovenských kinách, ale aj na VOD a v kvalitnej filmovej televízii Film Europe Channel. Be2Can teší kritikov aj tvorcov. Be2Can je ideálnym spojením štátnych zdrojov a väčšinových súkromných investícií. 6000 divákov v kinách a desiatky tisíc divákov na VOD a TV je veľkým záväzkom. Už teraz pripravujeme Be2Can 2018, povedal Ivan Hronec, CEO Film Europe Media Company.

Prehliadka napĺňa koncept nonstop filmového festivalu Be2Can Distribution a prebieha v rámci viacúrovňovej platformy prezentujúcej najlepšie filmy z festivalov v Benátkach, Berlíne a Cannes – v kinách, na DVD (exkluzívna edícia Festival 12), VOD a vo vlastných TV – Film Europe Channel a Festival Channel.