Slovensko v hollywoodskej filmovej výzve

Producent Martin Hudák

Slovenská kinematografia má v týchto dňoch zaujímavú príležitosť, zaujať ďaleko za hranicami našej krajiny. Tím slovenských filmárov sa totiž prihlásil do medzinárodnej filmovej výzvy s názvom 100 Hour Film Race. Kinematografický pretek s časom odštartoval vo štvrtok 7. decembra.

Každoročná unikátna filmová výzva prichádza z Ameriky a je otvorená bez obmedzenia pre tímy zo všetkých krajín sveta. Do tohtoročnej výzvy natočiť film za 100 hodín sa opäť prihlásil aj tím zo Slovenska.

Tím filmárov z radov študentov dala dokopy produkčná spoločnosť OREO. Pod vedením producenta Martina Hudáka a Milana Janáčiho, nakrútil tento tím krátky súťažný film pod vedením režiséra Richarda Blumenfelda, ktorý Slovensko do súťaže zaregistroval.

Nikdy som sa do žiadnej takejto súťaže neprihlásil. Richardov nápad ma zaujal a presvedčil, aby sme do toho išli, veď ide len o 4 dni. Javí sa mi to ako dobrý projekt, kde môžeme vyskúšať nových ľudí, s ktorými by sme neskôr pracovali aj na komerčných zákazkách, komentuje účasť Slovenska vo filmovej výzve tímový producent zo spoločnosti OREO Martin Hudák.

Súťažiace tímy dostali v deň štartu odpočítavania tri indície: Téma: Záhada, Rekvizita: Medaila a Akcia: Umývanie. Tieto indície musia do filmu zapracovať. V časovom limite 100 hodín musia vymyslieť námet a napísať scenár. Nakastovať hercov, nakrútiť film, spostprodukovať ho, teda postrihať, prípadne otitulkovať a pridať hudbu a výsledok odovzdať. Minimálna a maximálna dĺžka filmu je neobmedzená.

Organizátori súťaže vyhodnocujú okrem hlavnej kategórie najlepší film tiež vedľajšie kategórie: najlepšia réžia, najlepší scenár, najlepší herec, najlepšia herečka, najlepší zvuk, najlepšia animácia, najlepšie kostýmy a ďalšie…