Slovensko zasiahne smršť

Mysteriózny triler Smršť si diváci budú môcť pozrieť ešte pred oficiálnym uvedením filmu do kín, ktoré je plánované na 4. apríla. Pripravených je jedenásť exkluzívnych predpremiér za účasti hercov a tvorcov vrátane režiséra Petra Bebjaka a predstaviteľa hlavnej postavy Tomáša Maštalíra. Prinášame vám zoznam miest, kde si film budete môcť vychutnať v prítomnosti delegácie.

SMRŠŤ: PREDPREMIÉRY ZA ÚČASTI DELEGÁCIE
18.03.
18:45 CINEMA CITY EUROVEA, Bratislava
24.03. 16:30 MLYNY CINEMAS, Nitra
24.03. 18:00 CINEMAX ARÉNA, Trnava
25.03. 17:00 KINO STAR, Zvolen
25.03. 18:00 CINEMAX, Banská Bystrica
25.03. 19:00 KINO PALACE, Kúpele Sliač
26.03. 18:00 KINO KULTÚRA, Ružomberok
26.03. 18:00 GOLDEN APPLE CINEMA, Liptovský Mikuláš
27.03. 17:00 CINEMAX, Poprad
27.03. 18:00 CINEMAX, Košice
27.03. 18:30 CINEMAX NOVUM, Prešov

Okrem týchto špeciálnych projekcií za účasti hercov a tvorcov sa predpremiéry budú konať aj v ďalších slovenských mestách – v celej sieti multikín Cinemax, Ster Century Cinemas a v dvoch kinách Kino Star. 

Reálny základ rozprávania dodáva knihám Jozefa Kariku pocit autentična, skutočného sveta, do ktorého sa dostáva niečo nevysvetliteľné, niečo mystické. Spolu so scenáristom Petrom Balkom sme film obohatili o linku manželského páru, ktorý je na liečení v kúpeľoch a chce spolu tráviť čas plný procedúr a pokoja. Ale presne ako to vždy býva v mysterióznych trileroch, nič z toho sa im nesplní, hovorí režisér Peter Bebjak o tom, čím môže byť príbeh inšpirovaný bestsellerom Jozefa Kariku zaujímavý ako pre jeho čitateľov, tak aj pre tých, ktorí knihu nečítali.

Predstaviť film divákom naprieč Slovenskom príde spolu s hercami Tomášom Maštalírom, Michalom  Režným a producentom Rasťom Šestákom. Ako špeciálni hostia sa k nim na niektorých predpremiérach pripoja aj autor knižného námetu Jozef Karika, hlavná predstaviteľka Anna Geislerová, scenárista Peter Balko alebo Eva Máziková, ktorá sa vo filme objaví v úlohe barovej speváčky.

Jedným z miest, kde sa herci a tvorcovia pri predstavovaní filmu zastavia, sú aj Kúpele Sliač a nie je to náhoda. Práve tu totiž prebiehalo natáčanie filmu Smršť, pričom kúpele sa stali najvýraznejšou kulisou príbehu. Strohá funkcionalistická architektúra, ktorej autorom je známy český architekt Rudolf Stockar, presne dopĺňala náladu príbehu a vzťah hlavných hrdinov. Samotné nakrúcanie prebiehalo v novembri, keď chlad a hmla, ktorá sa vznášala v okolitom parku, vyzerali ako vystrihnuté z knižnej predlohy. Film Smršť do slovenských kín ho prinesie distribučná spoločnosť Bontonfilm od 4. apríla 2024.

Lucia Muráriková / Bontonfilm