Strapo vyslal Správu

Pár týždňov pred plánovaným uvedením do kín prichádzajú tvorcovia filmu Správa s prekvapením pre divákov v podobe piesne, ktorú naspieval obľúbený raper Strapo, a ktorá bude dopĺňať kampaň k filmu. Strapo touto pesničkou preniesol myšlienku úteku z koncentračného tábora a odvahy postaviť sa za svoje presvedčenie do slovníka a prejavu dnešnej mladej generácie, hovorí o piesni producent filmu Rasťo Šesták z DNA Production.

Mladý hudobník je známy svojim postojom proti extrémizmu. Som veľmi rád, že sa nám podarilo prekonať klasický slovenský rapový stereotyp a že sa nám podarilo doručiť niečo nadčasové a zaujímavé, povedal Strapo.

Film Správa, ktorý je adaptáciou knihy Alfréda Wetzlera Čo Dante nevidel, opisuje príbeh dvoch mladých slovenských židov, ktorým sa podarilo ujsť z koncentračného tábora Osvienčim a spísať podrobnú správu o tom, ako tábor smrti fungoval. Príbeh o pekle, ktoré sa tam dialo, a správe, ktorú dnes pozná celý svet, vznikol v réžii jedného z našich najúspešnejších režisérov Petra Bebjaka. V hlavných úlohách sa predstavia Noel Czuczor ako FreddyPeter Ondrejička ako Valér a britský herec (známy z filmov ako Štyri svadby a jeden pohreb alebo MúmiaJohn Hannah ako Warren. Vo filme sa predstavia aj herci z Poľska, Nemecka a Česka, ktorí sú vo svojich domovských krajinách veľmi známymi televíznymi a filmovými osobnosťami.