Mista púšťa Kyslík

Autor foto: Milan Mošna

Slovenská speváčka Mista sa po niekoľkých mesiacoch pripomína novým singlom. Tento raz prináša úprimnú spoveď v skladbe Kyslík. Text k novému songu si opäť napísala sama a hudbu zložil český hudobný producent a skladateľ Stano Šimor.

Keď máte pocit, že strácate kyslík, je načase posunúť sa ďalej vo svojom živote, zmeniť ovzdušie a poriadne sa nadýchnuť. S nádychom čistého kyslíka prídu aj možnosti na lepšiu budúcnosť. Tuto tému som vložila do mojej novej skladby, hovorí na adresu novinky Mista, ktorá už niekoľko rokov žije v Českej republike. V Česku sa naplno venuje tvorbe nových piesní a zároveň rodinnému životu. Najmä manželovi Stanovi Šimorovi, ktorý je zároveň producentom všetkých jej doterajších hitov. V prípade novej piesne sa postaral aj o hudbu.

Mista začala profesionálnu kariéru v roku 2011 úspešným singlom Rock It a nasledujúce roky sme ju v českom a slovenskom éteri mohli počuť predovšetkým vďaka anglicky spievaným piesňam. Pred časom ale Soňa Šimorová alias Mista začala transformáciu a od roku 2017 nahráva songy výhradne v slovenčine.

Aj keď som vždy rada spievala po anglicky, slovenčina je natoľko krásny jazyk, že si zaslúži, aby som práve v ňom prezentovala svoje myšlienky, vyznala sa Mista. K novej piesni zároveň dodáva: Myšlienky, ktoré som vložila do skladby Kyslík, som sama prežila. Preto viem, ako dôležité je odpútať sa od minulých vzťahov, a posunúť sa v živote ďalej, aj keď je to zo začiatku bolestivé. Je to taká moja osobná výpoveď.