Mike Stern už čoskoro na Jazzákoch

S gitaristom Mikeom Sternom do Bratislavy 21. mája pricestujú aj špičkoví hudobníci, medzi nimi aj skvelý bubeník Dennis Chambers či saxofonista Bob Franceschino. Predkapelou budú talentovaní mladí hudobníci projektu O. B. C. Koncert je súčasťou Jarných Jazzákov, na ktorých vystúpi 16. mája aj súrodenecká superkapela The Wooten Brothers.

Geniálny americký gitarista Mike Stern je jedným z najlepších a najznámejších amerických gitaristov, často je prezývaný aj bebopovým kúzelníkom. Začínal v Blood, Sweat and Tears, hrával po boku Milesa Davisa či Jaca Pastoriousa, v jeho úctyhodnom zozname svetových spoluhráčov sú aj mená ako David Sanborn, Steps Ahead, The Brecker Brothers, Marcus Miller, Mino Cinelu, Richard Bona, Victor Wooten či Roy Hargrove.

Fanúšikovia sa môžu 21. mája tešiť aj na finalistov súťaže Pódium mladých talentov, ktorú organizátori Bratislavských jazzových dní pripravujú už viac ako desaťročie. Ostblock Cooperative – O.B.C. tvoria traja hudobníci z troch krajín zdieľajúci spoločnú vášeň pre deep groove a hudobné smery zakorenené v afroamerických tradíciách, ako sú jazz, gospel, hip hop, funk či elektronická hudba. Zámerom kapely je jedinečný zvuk týchto štýlov s dôrazom na jazz v spojení s dospievaním vo východoeurópskych krajinách a elektronickými zvukmi v kombinácii v break ya neck groovmi. O.B.C. tvorí bubeník Slovák Gregor Špener, na klávesy hrá Benjamin Foris z Maďarska a na basgitaru Kajetan Kamenjaševič z Bosny a Hercegoviny.

Na Jarných Jazzákoch tento rok bude koncertovať aj Victor Wooten, 16. mája vystúpi so svojimi bratmi s ktorými má superkapelu The Wooten Brothers. Pôjde o prvé vystúpenie v Bratislave v tejto zostave: Victor Wooten / basa, Joseph / klávesy, Roy / bicie a Regi / gitara.

Silvia Turnerová