Superhrdinka bez superschopností? Tak to je naozaj mega super!

Do kín mieri mega super animovaná rozprávka! Potrebujete mať superschopnosti, aby ste sa stali hrdinami? A čo ak pochádzate z rodu, ktorý má v každej generácii jedného takto nadaného člena či členku? Hedviga, hlavná hrdinka animovaného filmu s názvom Mega Super, bude mať čo robiť, aby dokázala svojej rodine, že je jej plnohodnotnou súčasťou. Jej dobrodružstvo príde do kín na Medzinárodný deň detí, v predpremiérach si ho však budeme môcť vo vybraných kinách vychutnať už v nedeľu 28. mája.

Jedenásťročnej Hedvige sa svet otočí naruby, keď dostane možnosť prevziať úlohu superhrdinky po svojom otcovi, slávnom Superlevovi. Nedopatrením totiž sperie jeho magický kostým a keďže sa doň otec už nezmestí, musí nájsť v rodine náhradu. Namiesto nemotornej Hedvigy však otec zvolí jej nespratného bratranca Adriana. A to Hedvige nedá. Rozhodne sa konať a za pomoci svojej starej mamy ukázať všetkým, že je tou správnou náhradníčkou ona. Ba čo viac – že je mega super!

Režisér Rasmus A. Sivertsen je jedným z najuznávanejších nórskych animátorov a na svojom konte má množstvo úspešných filmov i seriálov. Jeho diela sa tešia veľkej obľube a Mega Super patrí medzi jeho celkom najúspešnejšie filmy. V jeho domovskom Nórsku, ktoré je počtom obyvateľov podobné Slovensku, návštevnosť filmu v kinách dosiahla skvelých 110 000 divákov. Zaujímavosťou je, že na dizajne postavičiek sa podieľal americký výtvarník Carter Goodrich, ktorý má na svedomí aj podobu postavičiek vo filmoch Coco, Ja zloduch, Krúdovci či Hotel Transylvania.

Do slovenských kín bude film Mega Super uvedený v slovenskom znení. Diváci a môžu tešiť na mnohé známe hlasy – o dabing sa postarali Martin Kaprálik, Miroslava Grožáková, Magdaléna Košická, Marián Labuda, Zuzana Porubjaková, Andrea Somorovská, Lukáš Krčmár či Matúš Turanský. Rozprávku na slovenské plátna prinesú spoločnosti Continental filmFoxx Media Group.

Kukni na to! je mediálnym partnerom filmu