V Cinemaxe zažijete naozaj všetko

Zdroj foto: Cinemax

V sieti kín Cinemax môžete zažiť nielen najväčšie filmové hity, ale v podstate už naozaj úplne všetko. Dokonca aj festival zimných adrenalínových športov, či skutočne hviezdny balet. V novembri vás čakajú v sieti kín Cinemax aj takéto zážitky.

Baletnú časť sezóny v kinách Cinemax otvorí priamy prenos baletu Anastasia. Celovečerný balet Kennetha MacMillana s podmanivou hudbou Čajkovského a Martinů je presvedčivým skúmaním identity v búrlivých počiatkoch ruskej revolúcie. Anastasia je balet o jednej z veľkých historických záhad 20. storočia, ktorá bola vyriešená iba nedávno. Na vrchole ruskej revolúcie bola popravená kráľovská rodina. Následne sa objavila mladá žena – zjavne kráľovská princezná, ktorá prežila. Na svoju minulosť si však spomenúť nevi. Pre balerínu je hlavná postava silnou psychologickou výzvou. Ako si s ňou oceňovaná baletka Natalia Osipova poradí uvidia diváci v stredu 2. novembra o 20.10 hod. V kinách Cinemax. Už tradične na nich čaká aj prípitok, pohodlné sedenie, dokonalý zvuk a skvelý obraz.

Sneh, ľad a adrenalín, to je motto tohtoročného obľúbeného festivalu Snow Film Fest. Filmy plné zimných športov a adrenalínu odpremietajú kiná Cinemax už 22. novembra od 18. hodine. Celkovo sa počas večera predstaví 7 filmov. Odštartuje ho dokument o lyžiarskej výprave po najdlhšej železnici sveta – Transsibírskej magistrále s názvom Sibírsky Traverz. Publikum naladené na zimné športy sa následne ponorí do príbehu pomenovanom Ľady a prílivy o šiestich ženách, ktoré sa na malej plachetnici rozhodli podniknúť výpravu z Islandu cez Dánsko, až k západnému pobrežiu Grónska. Tretí film nesie meno hlavnej predstaviteľky – Tamara. Tá sa po pohľade na 8611 metrov vysoký vrchol K2 rozhodla, že ho musí zdolať. Whiskey Berber nám predstaví bratov Švihálkovcov, ktorí si dali za cieľ odhaliť skialpový potenciál marockého Atlasu. Pohorie Rila uvidíme vďaka českým freeriderom vo filme Bulharské biele zlato. Po prestávke divákov nadchne Expedícia Švédsko, prezentujúca švédsku kráľovskú cestu (Kugsleden), vedúcu 450 km cez švédske hory. Záver festivalu bude patriť Bielym objatiam o tom, prečo sú ľudia kvôli adrenalínovému zážitku ochotní riskovať svoje životy.