Vezmi si ma

Tvorcovia romantickej komédie Šťastný nový rok 2: Dobro došli zverejnili videoklip k titulnej skladbe Vezmi si ma. Jej autorom je hudobník a herec Slovenského národného divadla Daniel Fischer, člen kapely Orchester Jeana Valjeana.

S návrhom na spoluprácu prišli za mnou tvorcovia filmu, konkrétne režisér Jakub Kroner. Ja a celá kapela sa s ním veľmi dobre poznáme, pretože nám režíroval niekoľko videoklipov. Navrhol nám, aby sme sa objavili aj v letnom pokračovaní. Nečakal som, že to v rámci spolupráce zájde až tak ďaleko, spomína na začiatky spolupráce Daniel Fischer, ktorý sa v kostýme soba objavil už v prvom filme.

Skladbu tvoril niekoľko mesiacov pred nakrúcaním filmu v čase, keď sa so svojou snúbenicou herečkou Dominikou Kavaschovou tešili na narodenie svojho bábätka. Chcel som takú pieseň, ktorú by mohol s gitarou zahrať a zaspievať svojej partnerke hociktorý muž v momente, ako sa rozhodne vzťah posunúť na vyšší level. Niečo úprimné a pritom nie patetické. Aby to pôsobilo mierne nemotorne, nie však trápne. Vtipne a pravdivo, vysvetľuje hudobník.

Videoklip k skladbe vznikol počas nakrúcania filmovej svadby v Chorvátsku. To pôvodne malo trvať dva celé dni, no keďže na konci prvého prišla od mora víchrica, ktorá zničila a poodnášala rekvizity, na realizáciu klipu zostala na druhý deň necelá hodina. Bola to jediná a posledná možnosť, keď sme mali na pľaci úplne všetkých hercov. Chceli sme využiť autentickosť svadobnej atmosféry. Vzhľadom na to, že sa už stmievalo, mohli sme ísť len na jedenkrát, nakrúcali sme to ako jednozáberovku, bez strihu a v čistej hereckej improvizácii, prezrádza režisér filmu a videoklipu Jakub Kroner, ktorý do účinkovania v klipe pozval všetkých hercov.

Odrazu sa s režisérom dohrnula hromada ľudí, herci, tvorcovia, všetci na skladbu začali spontánne tancovať, skákať, spievať si ju a baviť sa, hovorí spevák. Fanúšikovia filmu tak môžu vidieť v jednom klipe všetky svoje obľúbené herecké tváre – Táňu Pauhofovú, Jána Koleníka, Zuzanu Norisovú, Gabrielu Marcinkovú, Antóniu Liškovú, Aničku Kadeřávkovú, Jiřího Bartošku, Dagmar Havlovú, Emíliu Vášáryovú, Mareka Vašuta, Tomáša Maštalíra i Mareka Majeského. Stal sa  taký malý zázrak a ten zázrak sa, veríme, podarilo zachytiť na kameru, dodáva s úsmevom spevák, ktorý mal v tom čase dvojnásobný dôvod na radosť. Krátko pred nakrúcaním klipu sa mu narodila dcérka.

Zaujímavosti:

  • skladba zaznie vo filme až trikrát, zakaždým v inej verzii
  • pieseň vznikla v najkrajšom období Daniela Fischera, so svojou snúbenicou herečkou Dominikou Kavaschovou čakali bábätko
  • na konci pesničky zaspievala áno herečka Táňa Pauhofová, zakrátko na to povedala áno aj v skutočnosti