Z Jakuba Prachařa urobili chlapa Tatry

Čoskoro dorazí do kín nová dobrodružná komédia Buď chlap! s Jakubom Prachařom v hlavnej úlohe. Ako fotograf Pavel sa po náhodnom stretnutí s láskou z detstva rozhodne stať pravým mužom, a preto sa vyberie na náročný kurz do Vysokých Tatier.

A vráti sa ako iný, lepší človek. Vlastne každý, kto ide do Tatier, sa vráti ako lepší človek, to je niečo ako ísť do Tibetu, ale ešte lepšie, pretože sú to Tatry, vysvetľuje herec alias filmový Pavel, Jakub Prachař, ktorý absolvuje výcvikový kurz u kapitána Weisnera.

Weisner je… snažím sa vymyslieť iné slovo než idiot, pretože to sú postavy, aké väčšinou hrám, ale myslím si, že je v skutočnosti dobrý. Je to chlapík, ktorý prešiel peklom, bol v amerických jednotkách Seal, vo francúzskej cudzineckej légii, zachránil veľa životov, prežil množstvo bitiek, akurát… nič z toho nie je pravda, smeje sa Ondřej Sokol.

Náročný výcvik v Tatrách s Weisnerom absolvuje Pavel kvôli svojej niekdajšej láske Tereze. Moja postava je veľmi sympatická, mladá, krásna, bezdetná žena, takže ja som na nakrúcaní bola prakticky na dovolenke. Kubo je jeden z mála českých hercov, s ktorým som nikdy nič nenakrútila. Vždy sa k niečomu schyľovalo, mali sme spolu už niekoľkokrát robiť divadlo, ale vyšlo to až teraz. Vždy je pekné pracovať s niekým, ku komu už máte nejaký vzťah, keď sa môžete od niečoho odpichnúť. A, samozrejme, pri tomto žánri je veľmi dôležité, ak je medzi ľuďmi nejaká chémia. My máme rovnaký zmysel pre humor, takže sme mali čo robiť, aby sme sa nesmiali a nakrútili to, keď sme mali byť vážni, hovorí úspešná česká herečka Tereza Ramba.

V filme sa predstaví aj mnoho ďalších známych mien, takže bez preháňania možno hovoriť o skvelej komédii s naozaj hviezdnym obsadením. Vo vedľajších úlohách sa predstavia David Prachař, Naďa Konvalinková, Sabina Remundová, Ivana Chýlková aj Igor Bareš. Komédiu Buď chlap! od 23. marca 2023 do kín uvedie distribučná spoločnosť Magic Box Slovakia.