Život sa nedá nalajnovať

Banger. je príbehom jednej piatkovej noci a divokou jazdou, plnou drog a rapu. Adam Mišík v ňom predáva kokaín, chce však preraziť ako hudobník a urobiť banger. Nový film režiséra Adama Sedláka sa vďaka svojej atmosfére, nekompromisnému, originálnemu štýlu aj nečakanému humoru stal jednou z najväčších udalostí na tohtoročnom festivale v Karlových Varoch, na ktorom si vyslúžil nadšené ohlasy kritikov i divákov. Do slovenských kín príde už o pár dní, 6. októbra 2022.

Hlavný hrdina Alex v podaní populárneho českého speváka Adama Mišíka predáva ten najlepší kokaín v Prahe, s dílovaním chce však raz a navždy skončiť. Jeho snom je presláviť sa na rapovej scéne a nahrať vlastný banger (inými slovami, dobrú pieseň, hit). Okrem toho sa s ním práve rozchádza jeho priateľka a Alex jej chce dokázať, že na to má. Táto noc je na zmenu ako stvorená. Jeho kamarát Láďa totiž na feat zohnal rapera Sergeia Barracudu, a to znamená vstupenku medzi top hráčov. Táto vstupenka však nebude lacná a Alex s Láďom musia za pár hodín zohnať poriadny balík peňazí. Vyrážajú preto na bláznivú, adrenalínovú jazdu nočným mestom, aby predali všetky drogy, ktoré doma ešte našli.

V ďalších úlohách sa predstavia Marcel Bendig, Anna Fialová či práve Sergei Barracuda, ktorý vo filme stvárnil sám seba. Vo filme sa tiež objavia hviezdy sociálnych sietí ako Anna Purič, Džana Valjevac či pornoherečka Stacy Cruz.

Prví diváci vo svojich reakciách vyzdvihujú najmä autentickosť filmu, ktorá bola pre režiséra zásadná. Umožnil preto hercom zasiahnuť do výslednej podoby filmu. Prečítal som si scenár a trochu sme ho upravili. Niektoré veci sme vyškrtali, ja som pridal nejaké hlášky, najmä tie Adamove rapové, potvrdzuje raper Sergei Barracuda. Niektoré situácie vznikli priamo na pľaci. Čerpal som aj zo svojich skúseností z tohto prostredia, takže sa niekedy neplánovane stali veci, ktoré do filmu jednoducho zapadli, dopĺňa Adam Mišík.

Filmový plagát vytvoril mladý španielsky grafik Alex Hinojosa z Barcelony. Na grafiku filmu a plagátu sme chceli niekoho zo zahraničia, grafika, ktorý nevie, kto je Adam Mišík alebo Sergei Barracuda. Chceli sme tvorcu, ktorý by plagát vytvoril čisto podľa filmu a jeho štýlu. Alexova predchádzajúca tvorba nás veľmi oslovila a myslím si, že plagát k filmu dokazuje, že to bola dobrá voľba, zhodujú sa producenti Jakub Jíra a Kryštof Zelenka.

Režisér Adam Sedlák natočil celý film na telefón. Bol to tvorivý zámer. Chceli sme tomu dodať vizuálnu vernosť, aby diváci mali pocit, že sú spolu s postavami, že s nimi sedia v aute, že sú súčasťou príbehu, hovorí režisér. Je to dôkaz toho, že v dnešných časoch nepotrebujete na natočenie filmu až tak veľa peňazí. Základom je dobrý nápad a dobrý scenár, uzatvára Adam Mišík.