4 Tenori rozprávkovo

Tohtoročný advent sa blíži a s ním aj pravidelná každoročná nádielka vianočných piesní. Do sviatočnej atmosféry poslucháčov zaručene naladí spevácka formácia 4 Tenori, ktorá prináša svoje originálne poňatie rozprávkovej pesničky Cestu znám jen já.

Pieseň plná kúzla, nostalgie a radosti je spoločným dielom hudobného skladateľa Jaroslava Celbu a textára Iva Fischera. Pôvodne inštrumentálna skladba pochádza z legendárneho televízneho večerníčka Pohádky z mechu a kapradí, ktorý tento rok oslavuje 55 rokov od svojho prvého vysielania.

Jaroslav Celba je autorom hudby k mnohým českým filmom a rozprávkam a textár Ivo Fischer je uznávaný ako jeden z najlepších a najvšestrannejších textárov českej populárnej hudby.

Kvarteto 4 Tenorov čaká do konca roka ešte séria vypredaných koncertov, vrátane vystúpenia v pražskej Lucerne, kde 15. decembra  zaznie i rozprávková pieseň Cestu znám jen já naživo. Formácia si zároveň prevezme Platinovú platňu vydavateľstva Supraphon za svoj druhý album Láska prý, ktorý stále patrí k najpredávanejším CD v Českej republike.