Čo povedala mama?

Práve odštartoval projekt Hills 97 a prináša perfektnú letnú pieseň Máma říkala s hosťujúcim Benom Cristovaom. Hills 97 je projekt, za ktorým stojí Adam Mišík a mladý talentovaný producent Enthic. Toto zoskupenie vzniklo spontánne a prirodzene, čo sa aj podpísalo na celom EP, ktoré srší pozitívnym letným vibom, ľahkosťou a slobodou. Celý koncept nespútaného EP podtrhujú hostia, ku ktorým patrí už spomínaný Ben Cristovao alebo slovenská raperka Luisa z Comebackgangu – labelu, ktorý  vedie raper Pil C.

Oproti tvorbe Adama Mišíka sa Hills 97 javia ako ďaleko slobodnejší, nezaťažený dopredu danou predstavou. Do budúcna majú s projektom ambiciózne a trochu i experimentálne plány. Toto EP je odľahčené, ale určite máme v pláne urobiť aj niečo viac temnejšie a klubovejšie, hovorí o projekte Adam Mišík a dodáva: Hills sú pre nás vysneným miestom kam šplháme. Miesto, kde sa ti môžu splniť sny, ale zároveň tam môžete zažiť aj nočné mory. V roku 1997 sme sa narodili, preto ten dodatok s číslom.

Spojenie Hills 97 vzniklo pred pražským barom, kde Adama Mišíka s producentom Enthicom zoznámil pred dvomi rokmi producent NobodyListen. Krátko potom začali spolu tvoriť, a vznikla z toho polovica Adamovho albumu 2.0. K spolupráci vyzvali Bena Cristovaa, ktorý má podľa Mišíka unikátny flow. Zo spolupráce sa teší i spevák, ktorý mal tento rok zastupovať Českú republiku na Eurosongu: Baví ma ľuďom dokazovať, že veci môžu byť inak.