Adam Ďurica nakupuje darčeky na poslednú chvíľu, fanúšikom však dal vianočné prekvapenie v predstihu

Foto: René Miko

Adam Ďurica si tento rok pre svojich fanúšikov pripravil vianočné prekvapenie. Presne mesiac pred najkrajšími sviatkami roka vydal singel Na Vianoce, v ktorom vystupuje aj Bratislavský detský spevácky zbor.

K zloženiu piesne ma inšpirovali minuloročné Vianoce, kedy som na poslednú chvíľu behal po obchodoch, nakupoval darčeky a posledné drobnosti, ktoré nám ešte chýbali k prípravám štedrej večere. V tej chvíli som si uvedomil, že sa všetci strašne naháňame za materiálnymi vecami, spomína na minuloročné sviatky známy hudobník. Kým si všetci spoločne vychutnáme rodinnú pohodu za stolom a začneme sa venovať jeden druhému, prekonávame zbytočný stres. Mojou novou pesničkou som chcel poukázať na tie naozajstné hodnoty, ktoré sú v živote dôležité. Oveľa podstatnejšie ako všetko to materiálno, je mať okolo seba ľudí, ktorých máme najradšej a tešiť sa z toho, že sme zdraví, šťastní a hlavne, že môžeme tieto chvíle stráviť spolu.

Text tejto rozjímavej piesne má na svedomí Vlado Krausz. Hudbu zložil Adam Ďurica, pričom na konečnom aranžmáne sa podieľal aj Peter Dudák, známy najmä ako Ďuďo, zo skupiny Hex. Adam s ním spolupracoval aj na skladbách Neľutujem, Mandolína, Spolu a na mnohých ďalších. A tak, ako to bolo pri týchto, aj pri piesni Na Vianoce bol jeho producentský zásah veľmi zásadný.

Ja nakupujem darčeky vždy na poslednú chvíľu, pretože mám pocit, že december je jeden z najkratších mesiacov v roku. V tomto období vždy veľa hráme, s čím je spojené aj časté cestovanie. Preto mi na vianočné prípravy ostáva len veľmi málo času. Práve o tomto je aj moja nová vianočná pesnička, prezradil Adam.