Adam Ďurica vypustil Holubičku, je predzvesťou nového albumu

Adam Ďurica (Autor foto: Michala Rusaňuková / Zdroj foto: Universal Music)

Adam Ďurica vydal nový singel Holubička s nádherným umeleckým klipom. Spojenie Adamovej hudby a speváckeho talentu s textárskym umom Simy Martausovej, bolo jednoznačne zásahom do čierneho. Vznikla z toho krásna skladba plná emócií. Singel je predzvesťou pripravovaného albumu tohto vynikajúceho speváka.

Sima Martausová je veľmi talentovaná umelecká duša. Vážim si všetkých umelcov, ktorí si vedia napísať nielen hudbu, ale aj text. Sima píše krásne pesničky. Sú veľmi jemné a osobné. V jej podaní znejú neskutočne autenticky. Keď spieva, verím jej každé jedno slovo. A to bol aj dôvod, prečo som ju oslovil. Keď mi poslala text k piesni Holubička, už pri jeho čítaní som počul tú melódiu, ktorá ku mne prišla akoby z neba. Bol to jeden z tých momentov, kedy sa udeje niečo, čo je silnejšie ako nejaké mechanické vnímanie. Je to silný umelecký moment, kedy vznikajú výnimočné skladby, prezradil o zrode nového singla mladý tridsiatnik.

Na konečnom zvuku nielen Holubičky, ale aj celého albumu, sa do veľkej miery podieľal aj Matej Turcer, s ktorým Adam spolupracoval ako s hlavným producentom albumu a s jeho prácou je veľmi spokojný.

Celý album 30 pre mňa znamená obdobie, ktoré zachytáva veľa zmien v mojom osobnom živote. Tie sa, pochopiteľne, následne prejavujú aj v mojej hudbe. Mateja Turcera som si vybral ako hlavného producenta albumu práve preto, aby som našiel môj nový sound a aby moje ďalšie skladby dostali nový kabát. Musím povedať, že už teraz viem, že to bola tá najlepšia voľba, pretože s Matejom sme sa perfektne dopĺňali a mám silný pocit, že sme spolu urobili naozaj výnimočný album. Za seba môžem povedať, že to bola perfektná spolupráca, hovorí spevák.

K piesni Holubička sa nakrútil aj videoklip, ktorý vznikal v ateliéri na okraji Prahy, pod vedením skúseného Jakuba Mahdala. Adam s ním síce ešte nepracoval, ale s výsledkom je nadmieru spokojný. Jakubovi sa totiž dokonale podarilo vystihnúť hlavnú myšlienku pesničky. Vo videoklipe si okrem profesionálnej tanečnice zahrala aj pôvabná česká herečka Tereza Střihavková.

Už po niekoľkýkrát som nakrúcanie klipu zveril do rúk českého režiséra. Tentokrát to bol Jakub Mahdal. Cítil som, že potrebujem zmenu a keď som si pozeral rôzne klipy, či už české alebo slovenské, viackrát sa mi stalo, že sa mi páčila práve jeho práca. Okrem toho Jakub je aj hudobník a to ma presvedčilo, aby som ho oslovil. A musím povedať že som veľmi spokojný, vyjadril Adam uznanie českému režisérovi.

Holubička je po Jazere už druhým singlom z pripravovaného albumu 30, ktorý Adam v týchto dňoch dokončuje a jeho vydanie je naplánované na budúci mesiac. Pri oboch piesňach možno povedať, že v spevákovej tvorbe ide o výrazný posun vpred. Jeho piesne dostali vážnosť a textovo aj hudobne sú vyzretejšie. Adam sa nebál osloviť ani mnohých nových textárov, čo predpovedá, že sa môžeme tešiť na rôznorodý album.

Popri finalizácii albumu má Adam Ďurica plné ruky práce s prípravami na novembrové koncerty Veselo a spolu. Okrem jeho kapely sa spolu s ním na pódiu predstavia aj hudobníci z Peter Bič Project na čele s Petrom Bičom a speváčkou Victoriou a nováčik BuranoWski. Pôjde o veľkolepú šou plnú známych hitov, z ktorých mnohé dostanú novú podobu. Koncerty sú naplánované na 27. novembra v bratislavskom Ateliéri Babylon28. novembra v Spoločenskom pavilóne v Košiciach.