Adolfeen vydáva seriózny album

Za úspešným českým objavom stojí DJ Roxtar a.k.a. Dominik Turza. Ten si plyšovú bábku vybral ako pomôcku po úspešne absolvovanej terapii zo závislostí. Rovnako, ako množstvo ďalších hudobníkov, aj on prišiel o prácu, plyšový delfín ho však zachránil. Symbolicky v posledný deň minulého roka vydal plnohodnotný album s názvom Je mi to jedno vo vydavateľstve Supraphon.

Adolfeen je plyšová bábka, ktorá sa stala fenoménom českého internetu. Megahity Corona Firus alebo Nečum na mě s miliónmi vzhliadnutí ho vystrelili na popredné priečky top trendov na YouTube. Plyšový hrdina bezpochyby balansuje na hrane a svojimi často absurdnými výstupmi sarkasticky glosuje dnešnú spoločnosť.

Niekoľko hitov už fanúšikovia poznajú, teraz však prichádza s plnohodnotným albumom. Volá sa Je mi to jedno a obsahuje 11 skladieb, v ktorých si hiphopový delfín nedáva servítku pred ústa, humorne reflektuje aktuálnu situáciu, ale púšťa sa i do zásadných životných spovedí, ktoré surovo poodhaľujú pohnutý osud jeho tvorcu. V predvianočnom singli Drž hubu, ku ktorému vznikol kontroverzný a výpravný videoklip, hosťuje Kapitán Demo, pre ktorého je to historicky prvý featuring.

Nikdy by mi nenapadlo, že bábka na ruke pre mňa bude vstupenkou do skutočného sveta hudobnej produkcie, či dokonca, že o mňa prejaví záujem Supraphon. Prvýkrát v živote – a dúfam, že nie naposledy – som vytvoril plnohodnotný album, kde sa prostredníctvom Adolfeena môžem vyjadriť nielen po stránke beatov, ale tiež ako človek, ktorý zdieľa svoj neľahký príbeh a skúsenosti. A za to ďakujem všetkým ľuďom okolo seba, ktorí ma v tom podporujú, opisuje vznik albumu DJ Roxtar stojaci za Adolfeenom.

Herec a moderátor Dominik Turza vyštudoval tanečné konzervatórium, maturoval na obchodnej akadémii a absolvoval Vyššiu odbornú školu hereckú v Prahe. Vyhral dokonca medzinárodný konkurz do svetoznámej cirkusovej spoločnosti Cirque du Soleil. Ako DJ Roxtar okrem vlastných vystúpení hosťuje s legendárnou skupinou Pražský výběr. Dominika som vždy obdivoval a budem obdivovať za to, že je jeden z mála DJ-ov, ktorí naozaj na tú DJskú techniku hrajú, a vždy som v úžase sledoval rytmus, svižnosť a hlavne obsah, ktorý za DJským pultom vytvára. Tak som si povedal, ten chalan s nami musí hrať, pretože je kombináciou hudobníka, inštrumentalistu a DJa, dopĺňa na Roxtarovu adresu slová chvály kultový spevák a producent Michael Kocáb.