Ronie poskladala Domino

Debutové EP talentovanej speváčky sa rodilo dva roky. Po starostlivom výbere z viacerých demoverzií na album napokon vybrala sedem skladieb – štyri sólové single a tri featuringy. Fanúšikovia tu nájdu i najnovšie duety Bam BamMajkom SpiritomStáleDominikou Mirgovou, ale i úspešný sólový singel Bonnie & Clyde.

Svoj prvý fyzický nosič Ronie definuje ako sedem skladieb, prostredníctvom ktorých opisuje emócie, pocity a príbehy, či už zo svojho života, alebo zo života ľudí v jej okolí. Ide o autentické stvárnenie jej osobnosti a o to, čo najviac sa emocionálne priblížiť svojim fanúšikom a poslucháčom.

Ako ona sama spomína a vníma svoj príbeh a prerod zo skupinovej speváčky na sólovú umelkyňu? Nebolo to jednoduché obdobie  – hodila som sa do vody a musela som plávať – bez kontaktov, sama, odstrihla som si tým pádom aj koncerty a prísun financií. Ale niečo v mojom vnútri mi hovorilo, že to je správne rozhodnutie, rekapituluje s odstupom času.

Ako vnímam svoj umelecký posun vlastne ani neviem zodpovedať. Cítim sa stále rovnako ako pred šiestimi rokmi, keď sme vydávali prvý singel s Forsomeone. Stále rovnaký stres, či je všetko dokonalé, či nie je ešte čo vylepšiť, či je to naozaj od srdca a nie strojené. Cítim rovnakú zodpovednosť ako aj vtedy, robím hudbu zo srdca ako aj vtedy, počúvam svoj vnútorný hlas ako aj vtedy a verím, že to je tá správna cesta. Zmenilo sa jedine to, že už som po tom čase na scéne zorientovaná, viem ako to tu chodí, viem kam ísť nahrávať, kde sa cítim najlepšie, viem od ktorého producenta presne akú hudbu očakávať – takže povedala by som, že jediné, čo je nové, sú skúsenosti, dodáva.

Na svojej umeleckej ceste podľa vlastných slov zažila niekoľko osudových stretnutí. Ako jedno z najprelomovejších označuje spoluprácu a priateľstvo s producentom Tomim Popovičom a spojenie so svojou manažérkou Nicole Mikuš Zahlbruckner. Už počas môjho pôsobenia vo Forsomeone ma Tomi oslovil na spoluprácu, no vtedy som odmietla, pretože som nechcela trhať skupinu. Po tom, čo som sa rozhodla pre sólo dráhu, som sa mu ozvala a vytvorili  sme náš prvý spoločný song  Je mi to jasné, vysvetľuje Ronie. Aj vďaka Tomimu som našla v sebe sebavedomie robiť hudbu ako sólo speváčka. Stále mi pripomínal, čo môžem dokázať, keď si budem veriť. Tomi je človek, ktorému budem navždy vďačná za to, že ma stále kopal vpred. Je to skvelý hudobník a producent, dnes môžem povedať, že aj môj dobrý priateľ a som naozaj vďačná, že veril vo mňa a v môj talent. Nie je nič viac na svete ako ľudia, v ktorých cítite oporu a vieru vo vás.