Sima Martausová má Srdce nepokojné

Úprimná, energická a autentická. Taká je Sima Martausová aj jej aktuálna novinka Srdce nepokojné, v ktorej vyjadruje túžbu po vnútornom pokoji. Autorkou textu aj hudby je už tradične charizmatická speváčka a nový singel je predzvesťou pripravovaného albumu, na ktorom speváčka pracuje.

Srdce nepokojné je novinka s ktorou sa zosobníte, a napriek nepokoju v názve, naopak, vyjadruje túžbu po harmónii. Okrem výborných muzikantov, ktorí Simu už štandardne sprevádzajú, obohacuje pieseň dychová sekcia, ktorej aranžmány napísal skladateľ a inštrumentalista Adrián Harvan.

Piesňou vyjadrujem túžbu po pokoji, ktorý zažívam nielen keď tvorím a hrám, ale aj keď som len tak v tichu. Túžbu po pokoji, ktorý cítim nielen keď vystúpim na vrchol štítu, ale aj keď schádzam dolu, alebo keď musím výstup niekedy kvôli okolnostiam vzdať. Takýto pokoj mám v podstate vo svojich rukách a prinášajú mi ho správne nastavené hranice a zdravá miera vo všetkom, hovorí o novej piesni autorka a speváčka Sima Martausová.

V nahrávke a v klipe počuť aj vidieť talentovaného Daniela Špinera na klavíri. Okrem neho sa na nahrávaní piesne podieľal na bicie Igor Ajdži Sabo a basgitarista Michal Šelep. Ako hudobný producent do piesne vstúpil Randy Gnepa a dychy nahrala štvorica Ľudmila Šestáková, Martin Židek, Peter Sandanus a Martin Oboňa. Pieseň sa objaví aj na pripravovanom albume, ktorý chce Sima Martausová stihnúť vydať do Vianoc.