Aj Slovensko zasiahne hudobné Tsunami

Divokej Bill (Autor foto: Radka Budská)

Štvorročné čakanie na novú, v poradí siedmu štúdiovku kapely Divokej Bill, ktorá vlani oslávila plnoletosť, teda 18 rokov na scéne, sa skončilo. Album s názvom Tsunami pribudol do bohatej diskografie obľúbenej partie Billov tento rok v máji.

Okrem spomínaného singla fanúšikovia nájdu na albume 11 ďalších typicky Billovských vypaľovačiek, okamžite rozpoznateľných vďaka hlasu lídra Vaška Bláhu, gitare Romana Procházku, husliam Adama Karlíka či akordeónu Martina Pecku.

Pesničky sme ako vždy zbierali dlhšiu dobu, niektoré vznikli v medziobdobí od poslednej platne ako úplne nové, iné boli rozpracované už dlhé roky a čakali na realizáciu. Taktiež sme dokončili nejaké nápady, ktoré sa nezmestili na predošlú platňu. Pomalé aj rýchle, vážne aj veselé, je to tak pol na pol, komentuje vznik a charakter novinky frontman Divokého Billa Vašek Bláha.

Tucet nových piesní nahrávali Billovia v úvode tohto roka. Autorsky sa na nich najviac podieľali Vašek Bláha a Roman Procházka. Celkové aranžmány sú ako vždy spoločným dielom celej kapely a veľkou mierou prispel taktiež producent Pavel Karlík. Okrem zvyčajného nástrojového zloženia sa naviac môžeme tešiť v niektorých piesňach aj na fúkaciu harmoniku v podaní banjistu Jacka, Jurdov kontrabas alebo na sláčikové pasáže, ktoré má na svedomí Apollon Quartet a započujete aj syntetické zvuky.

Tematicky je platňa taká Billovská klasika, takže všehochuť, texty sú o slobode, priateľstve, láske, veľa radosti, trochu melanchólie, ale taktiež o mejdanoch a živote s kapelou a nechýba ani naša obľúbená námornícka téma. Práve námornícka pieseň Naděje v sebe skrýva aj veľmi zaujímavý príbeh, kde si každú slohu napísal na mieru jeden z nás, a taktiež si ju na platni zaspieval, dodáva Bláha.

Nový album kapela predstavila naživo na českom koncertnom turné Divokej Bill Lobkowicz Tour 2017. Ako to Divokej Bill má vo zvyku, neobíde ani svojich slovenských fanúšikov. Na jeseň 2017 odohrá nové piesne na slovenskom Divokej Bill Tsunami Tour, ktoré sa začne 9. novembra v Trenčíne a skončí sa 1. decembra v Bratislave. Na Slovensko sa tešíme. Už sme tu dlho neboli. Sme po turné dobre rozohraní a plní sily 🙂 . Budeme hrať nové „pecky“ i staré „peklá“. Dorazte, uvidíte, že nebudete ľutovať, odkazuje Divokej Bill svojim slovenským fanúšikom.

Divokej Bill Tsunami Tour 2017
09.11.2017 Trenčín: Piano
10.11.2017 Košice: Collosseum
11.11.2017 Vrútky: RC Mlyn
17.11.2017 Žilina: Smer Music Bar
18.11.2017 Zemianske Kostoľany: Club La Striga
01.12.2017 Bratislava: Majestic Music Club