Nový album a knihu Szidi Tobias pokrstili speváčkini synovia

Jedinečná Szidi Tobias uviedla do sveta svoj nový album, na ktorom rekapituluje svoju doterajšiu tvorbu. Na dvojalbume Sedmoláska prináša 24 obľúbených piesní zo svojho repertoáru, ktoré opäť nahrala so svojou sprievodnou kapelou.

Dvojalbum nesie podtitul nie nová, ale výberová a speváčka s bezkonkurenčnou farbou hlasu ho najskôr chcela poňať ako koncertný, ale keďže sa jej nepodarilo zaznamenať žiaden zo svojich koncertov, nahrala obľúbené piesne opäť s kapelou, ktorá ju už niekoľko rokov sprevádza. Spolu s CD zároveň vyšla útla kniha textov speváčkiných piesní.

Na nedeľňajšom bratislavskom koncerte album i knihu do života uviedli synovia Szidi Tobias – Krištof a Jonáš – veľmi skromne a bez zbytočnej pompéznosti. Repertoár populárnej herečky a speváčky je totiž pompézny sám o sebe. Szidi aj so skvelou kapelou to predviedli na vynikajúcom dvojhodinovom koncerte, ktorému na záver spokojní diváci aplaudovali po stojačky.

Fantastické umenie Szidi Tobias a jej kapely si môžete na Slovensku vychutnať ešte dnes 29. mája v Nitre, 25. júna v Bernolákove a výnimočný bude určite aj jej pražský koncert 15. júla na Vyšehrade, ktorý odspieva pod holým nebom.

Pavol Božík