Maštalír spieva

Jedno ráno sa prihnal vietor a do sveta nás navždy rozfúkal, spieva sa v refréne titulnej piesne filmu Známi neznámi, ktorú naspieval herec Tomáš Maštalír so speváčkou Tinou. Autorom hudby i textu je Martin Fefe Žúži, ktorý prvýkrát vo svojej kariére zložil skladbu pre niekoho iného ako pre skupinu Hex.

Od momentu ako sme natočili film, sme špekulovali nad jeho titulnou piesňou. Preberali sme všetkých slovenských i českých interpretov. Ženy, mužov, všetky alternatívy, ale nič sa nám do filmu nehodilo. Boli sme totálne zúfalí. V jednu chvíľu som si pomyslela, že nám titulný song asi nie je súdený. Ale potom som stretla Fefeho, ktorý mi počas jednej oslavy cez mobilný telefón pustil ním naspievané demo novej piesne a ja som okamžite vedela, že to je ona – titulná skladba, ktorú hľadáme, prezradila príbeh skladby Wanda Adamík Hrycová.

Pôvodne to mala byť pieseň pre Hex, ale Wande sa tak veľmi páčila, že sme sa dohodli, že jej ju prenechám do jej nového filmu. Mala však jednu podmienku. Aj keď je veľká fanúšička Hexu, chcela, aby skladbu naspieval niekto iný. Niekto s hlbokým hlasom. Zobral som si pár dní na rozmyslenie a nakoniec som súhlasil. Zároveň sme sa dohodli, že ako autor piesne budem pri jej celom nahrávaní a celú si ju aj vyprodukujem, teší sa zo spolupráce autor titulnej piesne Martin Fefe Žúži.

Wanda Adamík Hrycová je známa svojou kreativitou a citom pre výber interpretov titulných skladieb. Pri filme Čiara sa jej podarilo spojiť IMT SmileOndrejom Kandráčom, pri seriáli Slovania zase Janu Kirschner so Štefanom Štecom a tentokrát dala dohromady herca Tomáša Maštalíra so speváčkou Tinou. Nebolo to však jednoduché.

Od začiatku sme vedeli, že chceme hlboký mužský hlas, ktorý má v sebe emóciu a drámu. Jednoducho sme chceli hlas ošľahaný vetrom a takých hlasov nie je veľa. Osloviť Tomáša, ktorý vo filme hrá hlavnú rolu, bol môj nápad. Keď som mu volala, povedala som mu, že sa ho idem spýtať niečo, na čo nechcem, aby mi hneď odpovedal, lebo som predpokladala, že by mi povedal nie. Následne bol 30 sekúnd ticho a po 30 sekundách sa ma spýtal, prečo si myslím, že vie spievať. Na čo som mu odvetila, že si to nemyslím, ja viem, že spievať vie. Už prvotné demo s jeho hlasom bolo skvelé. Som veľmi rada, že sa nám podarilo spojiť Tomáša s Tinou. Vďaka ich hlbokým hlasom a Fefemu má pieseň úžasnú atmosféru, teší sa z titulnej piesne producentka filmu Wanda Adamík Hrycová.

Distribučná premiéra filmu sa uskutoční 5. augusta. Diváci sa môžu tešiť na Tomáša Maštalíra, Petry Polnišovej, Táni Pauhofovej, Kláry Issovej, Anny Kadeřávkovej, Sväťa Malachovského, Martina HoffmanaTomáša Měcháčka.