Alan Murin a Tina to vzali do rúk

Skladba Do rúk z aktuálneho albumu Trueself slovenského autora a speváka Alana Murina sa na vrchol YouTube trendov dostala pred pár týždňami aj bez toho, aby mala videoklip. Skladba plná motivácie a dôvery v druhého človeka je podľa všetkého tým, čo ľudia v týchto dňoch potrebujú počuť.

Táto skladba mi ležala v šuflíku už pár rokov ako pár sekundové demo. Niekedy sa mi stane, že vec rozrobím a v určitom bode si ju odložím, ak s ňou neviem ísť ďalej. Toto bol presne ten príklad a je krásne vidieť ako do seba veci zapadajú presne tak, ako majú. Keď som si prechádzal staré demá hneď ma chytila a dala veľký význam ktorý mi automaticky hodil smer, ktorým som chcel skladbu dokončiť. Niekedy sa mi počas tvorby sami od seba v hlave tvoria slová a melodické linky, ktoré počujem v hudbe ako keby tam boli nahraté. Sám neviem odkiaľ chodia a niekedy mi ani nie je úplne jasný ich význam, práve preto som v minulosti túto pesničku nechal tak a počkal, kým vo mne dozreje, opisuje vznik piesne Alan Murin.

Po tom, ako dokončil svoju časť, cítil, že skladba potrebuje kontrast, prehĺbenie myšlienky, príbehu a emócie. To všetko sa podarilo, keď som k sebe do štúdia zavolal Tinu. Najprv sme sa bavili o živote, o tom, čo v nej pesnička vyvoláva a sama priznala, že jej téma hovorí priamo z duše. Písanie jej časti bol veľmi silný a očisťujúci proces, skoro ako terapia. Myslím si, že práve táto autentická výpoveď môže za to, ako veľmi sa to dotklo ľudí aj bez vizuálu, dodal interpret a autor.