Alan Murin uzatvára svoju debutovú trilógiu

Vydaním tretieho EP je zavŕšený Alanov zrod na hudobnej scéne, nakoľko mená jednotlivých EP znázorňujú reálny čas, deň a rok Alanovho narodenia. Aj toto EP vzniklo v  klasickom tandeme Alan Murin a jeho spoluproducent Charlie Leslie. Všetky nové skladby pripravovali počas štúdia v Londýne.

Autenticita je pre Alana veľmi dôležitá, preto sa neskrýva za iné mená, používa svoje občianske meno, odhalil nám svoj dátum narodenia, čas, jeho texty odhaľujú svet, v ktorom sa pohybuje, a ľudí, ktorí mu prichádzajú alebo odchádzajú zo života.

Prvá na albume je skladba Čas. Alan k nej hovorí: V čase, keď som písal túto skladbu, prežíval som chaotické obdobie. Donútilo ma to uvedomiť si  čo sú moje  životné kotvy a prístavy, na ktoré sa môže spoľahnúť. Snažím sa v nej ukázať ľudskosť, nedokonalosť a to, že naozaj nežijeme večne a preto sa snažme vážiť si a užívať si to, čo máme.

Ďalšia skladba sa ukrýva pod šifrou U.I. Rešpekt pre všetkých, čo v živote niečo dokázali a nebáli sa ísť proti prúdu, keď to tak cítili. Práve preto, že si takýchto ľudí veľmi vážim, chcem textom  podporiť všetkých, ktorí cítia, že chcú niečo dokázať, robiť to, čo milujú a naplniť tak svoje sny, popisuje pieseň Alan.

Záverečná pieseň má názov SR C a rozkódovať sa dá, ako Srdce. Je to  výpoveď z milostného života. Keď nemôžete dostať niekoho z hlavy. Až tak, že sa začne človek na seba hnevať, lebo ani či by to bolo lepšie. Asi to poznáme všetci, uzatvára spevák.

Túto trilógiu môžeme považovať za jedinečný počin, nakoľko nie je obvyklé, aby nový interpret za prvé štyri mesiace predstavil deväť skladieb.