Album novej hviezdy pokrstili hviezdy

Speváčka VeronikaS vlastným menom Veronika Strapková vydala debutový album. Kolískou štúdiovej nahrávky sa stali dve krajiny, Slovensko a Veľká Británia, vďaka čomu sa na nahrávke dynamicky strieda slovenčina s angličtinou. „Album vznikal takmer tri roky a počas tej doby som sa niekam posunula a prežila rôzne zmeny, obdobia a prístupy k tvorbe, ktoré sú tam citeľné. Preto verím, že ho aj ľudia príjmu ako moju cestu. Ako vývoj, pretože toto je naozaj iba úplný začiatok,“ hodnotí svoj debut Veronika.

Albumový debut speváčka nedávno pokrstila a ako krstných rodičov si pozvala Majka Spirita a Máriu Čírovú, ktorí album uviedli do života vodou a dobrým slovom. Prekvapením bol i krst na diaľku prostredníctvom videozdravice od herečky Emílie Vášáryovej. „Veľmi som si želala spojiť to, čo ma priviedlo na túto cestu, s tým, čo ma na nej sprevádza a inšpiruje. Spievať som začala až vďaka VšMu. V porote sedela na mojich prijímačkách aj pani Vášáryová. Neskôr som s ňou dokonca niekoľko rokov hrala v jednej hre. Mám ju veľmi rada a obdivujem ju ako človeka, ženu i matku. Je mojím vzorom. Majk Spirit zas bol pri mojom televíznom spievaní, bol pri tom, keď som prvýkrát spievala s kapelou – to bolo práve v Hlase. A stojí pri mne doteraz. Mária Čírová je umelkyňa s neuveriteľnou charizmou. Vnímam ju na našej scéne ako takú staršiu sestru,“ vysvetľuje Veronika výber krstných rodičov svojej albumovej prvotiny.

cover-puzzleNa slávnostnom krste albumu sa dočkal premiéry tiež videoklip k titulnému singlu Shout it Out. Skladba vznikla pred dvoma rokmi v Londýne a Veronika sa v nej rozhodla spojiť oba elementy svojej tvorby – a tak naspievala slohy v slovenčine a refrénu dala anglické znenie. Ako prezrádza, námet videoklipu vznikal dlhšie. Dlho totiž nevedela, aký vizuál by plnohodnotne vystihoval strhujúcu dynamiku a energiu piesne. Napokon sa rozhodla nakrútiť ho pod taktovkou režiséra Dušana Krajčoviča v Bratislave. Takmer celý dej videoklipu sa odohráva v aute, ktoré šoféruje Veronika a striedajú sa pri nej osobnosti z rôznych sfér verejného života. Fanúšikovia môžu vidieť tanečníka Johnyho Mečocha, hercov Petra Sklára či Zuzanu Tlučkovú, olympijského víťaza Mateja Tótha, spevákov Katarziu, Matěja Vávru, Kristínu Tran či Eusebia, moderátorku Veru Wisterovú a mnohých ďalších. „V klipe sú známe osobnosti ale aj ľudia, ktorí sú osobnosti len nie mediálne známe. Hlavne sú tam ale tí, ktorých mám veľmi rada, a chcelo sa im do toho bez váhania. Bolo to ťažké časovo zosúladiť, ale napokon sme to zvládli. Veľmi sa z toho teším. Verím, že sa klip bude páčiť a že bude vidno, ako výborne sme sa pri nakrúcaní zabávali,“ spomína Veronika.

Album Puzzle vyšiel vo vydavateľstve Spirit Music, obsahuje 17 piesní a nahrávka je z prevažnej väčšiny Veronikiným sólovým speváckym dielom. Do zoznamu piesní zaradila iba dve hudobné spolupráce, skladbu Stále s Majkom Spiritom, ktorý predstavila v lete a duet Vrany so Supom, ktorý by mal uzrieť svetlo sveta ako singel už čoskoro.