Anastacia dnes vydala album Evolution

Kultová speváčka Anastacia, ktorá má na konte niekoľko globálnych hitov a predala vyše 30 miliónov albumov, po troch rokoch ticha vydala v júli singel Caught In The Middle, ktorý je zároveň prvou ukážkou z jej nového štúdiového a autorského albumu Evolution. Ten vychádza práve dnes a súdiac podľa prvého singla, Anastacia sa vracia silnejšia ako kedykoľvek predtým.

Hoci v oblasti hudby žne Anastacia, dcéra speváka a broadwayskej herečky, jeden úspech za druhým, jej osobný životný príbeh sa dá bez preháňania prirovnať k jazde na tej najšialenejšej horskej dráhe. A práve o všetkých jej zákrutách, prudkých vzostupoch a pádoch, je album Evolution. Sama speváčka ho označila za najintímnejší a najúprimnejší počin svojej kariéry: Vždy som bola bojovníčka a nikdy som sa nevzdávala. Naučila som sa premýšľať pozitívne aj o tých najnegatívnejších veciach. Tento album popisuje to, kde a kto som teraz. Nič ma už nedokáže len tak zraziť na kolená.

Evolution je platňa plná energie, ktorá priam srší tak rockovými, ako aj chytľavými popovými songami a emotívnymi baladami. Najmä však samotnou Anastaciou a jej nezameniteľným soulovým hlasom. Keď skladám piesne, ponorím sa do vlastného sveta a zabúdam na všetko okolo. Nasadím si slúchadlá a jediné, čo vtedy existuje, je hudba. Kedysi som chodievala do opustených kaviarní, kde som takto odtrhnutá od reality presedela hodiny, dodáva Anastacia. Evolution je do poslednej stotiny silný album, ktorý v 13 skladbách rozpráva o osobných tragédiách, o milostných vzťahoch, o vyhasínajúcej viere v ľudstvo. Rovnako je však nabitý motiváciou a znovu nájdenou dôverou v lásku a svet. Čerešničkou na tejto emotívnej torte je kvapka čierneho humoru.

Hviezdna Anastacia, ktorá na začiatku milénia vtrhla na scénu s charakteristickými okuliarmi na nose a s megahitom I’m Outta Love, na novom albume spolupracovala so švédskym producentom Andersom Baggeom. Ten má za sebou spoluprácu aj s legendami, ako je Madonna, či Céline Dion. Kombinácia týchto dvoch mien je zárukou, že album Evolution bude jednou z najdôležitejších hudobných udalostí tejto jesene.