André Rieu aj tento rok na Slovensku

Svetová hviezda André Rieu, známy ako kráľ valčíka, zožal minulý rok na Slovensku svojimi koncertmi obrovský úspech. Zimný štadión Ondreja Nepelu sa mu podarilo vypredať hneď dvakrát. Priaznivcov komornej hudby svojím predstavením poteší aj tento rok.

André Rieu je hudobným fenoménom, aký tu ešte nebol. Naozajstný kráľ romantiky, ktorý predal 40 miliónov kusov CD a DVD a celosvetovo sa mu podarilo až 30-krát obsadiť prvú priečku v hudobných rebríčkoch. Získal 500 platinových ocenení, tri ceny Classical Brit Award za album roka a na svojom konte má miliardy vzhliadnutí na YouTube. André Rieu je jedným z najväčších koncertujúcich sólo umelcov na svete.

Spolu so svojím 60-členným Johann Strauss Orchestra (najväčší súkromný orchester na svete) sa svetoznámy huslista postaral o svetový návrat valčíkovej hudby. Ich vystúpenia sú neprekonateľnou extravaganzou a sú mimoriadne obľúbené aj v našich končinách. Dôkazom boli dva minuloročné koncerty, ktoré kráľ valčíka vypredal. Publikum si v hlavnom meste si podmanil dávkou vážnej hudby popretkávanou moderným zvukom známych skladieb. V priebehu oboch koncertov, počas skladby Na krásnom modrom Dunaji, sa uličky zaplnili tancujúcimi návštevníkmi podujatia. André Rieu slovenské publikum svojím talentom opäť ohromí 11. novembra 2023 bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Emócie sú kľúčom. Na mojich koncertoch sú vítaní všetci. Naše srdcia otvárame publiku a publikum otvára svoje srdcia pre nás. Môj orchester a ja každý večer vidíme ľudí tancovať a spievať v uličkách, sú entuziastickí a bezstarostní. Trávime spolu večery, na ktoré nezabudneme. Keď mi ľudia píšu, aby mi povedali, že potrebujú dva týždne, aby sa po mojich koncertoch upokojili, tak som najšťastnejším človekom na svete, hovorí André Rieu. Mojím snom vždy bolo vystupovať po svete s mojím vlastným orchestrom. Mojím plánom do budúcnosti je vystupovať na Mesiaci. Už som sa o tom rozprával s Richardom Bransonom a keď tam raz otvorí hotel, tak chcem byť prvým, kto tam bude hrať, hovorí André Rieu, k čomu ho motivujú jeho úspechy.